#studenci | Politechnika Gdańska

Treść strony

Punkt karmienia. Na PG powstało kolejne miejsce dla rodziców z dziećmi

Pokój do karmienia
Punkt karmienia to kolejna z inicjatyw Politechniki Gdańskiej mająca na celu ułatwienie rodzicom pracującym lub studiującym na uczelni łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi. To specjalne pomieszczenie, dzięki któremu można w kameralnych warunkach nakarmić swoje dzieci.

Punkt zlokalizowany jest na pierwszym piętrze w budynku nr 50 – Wydziału Zarządzania i Ekonomii przy ul. Traugutta 79 w Gdańsku. Dostępność do pomieszczenia zapewnia podjazd do budynku oraz winda. W bliskim sąsiedztwie punktu karmienia znajdują się również toalety.

Dzień Dziecka w Sklepie PG

Kolorowe gadżety
Z okazji Dnia Dziecka wybrane produkty z logo PG w specjalnych cenach w sklepie stacjonarnym i online. Zapraszamy na zakupy! 

W dniach 1 i 2 czerwca bluzy dziecięce, czapki z daszkiem, linijki, zakładki, sportowe koszulki, głośniki i wiele innych gadżetów dla dzieci i wszystkich, którzy chcą świętować Dzień Dziecka, w specjalnych, obniżonych cenach.

Oferta obowiązuje zarówno w sklepie stacjonarnym (Hydromechanika, budynek nr 11, sklep czynny w godz. 9.00-15.00) oraz przy zakupach online

Tagi

Nagroda w Konkursie dla Młodych Inżynierów 2023 dla absolwenta Politechniki Gdańskiej

Nagrodzeni
Mgr inż. Szymon Nikel, absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, wraz z promotorem dr. inż. Dariuszem Kowalskim z Katedry Konstrukcji Inżynierskich, odebrali nagrodę w Konkursie dla Młodych Inżynierów 2023, organizowanym przez redakcję czasopisma Builder i partnerów.

Mgr inż. Szymon Nikel został wyróżniony za swoje badania realizowane w ramach pracy magisterskiej. Prowadził wielkogabarytowe badania polowe związane z oceną odporności ogniowej rozważanych wariantów przegród budowlanych, w których jako izolację zastosowano spieniony polistyren, popularny materiał zewnętrznej izolacji termicznej obecnie realizowanych obiektów. 

W badaniach wykorzystano prawdziwy ogień, pomiary bezpośrednie i termowizyjne temperatury, które pozwoliły na opisanie zachowania materiału i przegrody pod działaniem ognia.

Tagi

Piosenka jest dobra na wszystko! Koncert plenerowy na Politechnice Gdańskiej

Koncert
W sobotni czerwcowy wieczór zapraszamy całą społeczność Politechniki Gdańskiej, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających nasz region na wyjątkowy koncert plenerowy. Na placu przed Gmachem Głównym rozbrzmiewać będą piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, Izy Połońskiej, Jakuba Kornackiego oraz Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej pod batutą prof. Mariusza Mroza.

Koncert odbędzie się 17 czerwca (sobota), o godz. 20.30, przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej.

Tagi

II edycja programu stypendialnego im. D. Fahrenheita

Gdańsk
Rozpoczęła się rekrutacja do drugiej edycji programu stypendialnego Prezydent Miasta Gdańska im. D. Fahrenheita dla doktorantów z zagranicy.

Młodzi naukowcy, którzy zgłoszą swój udział, będą ubiegać się nie tylko o roczne stypendium, ale także zakwaterowanie w centrum Gdańska. Kandydatury mogą składać osoby przygotowujące rozprawę doktorską w zagranicznej uczelni i są autorami lub współautorami publikacji naukowej. Zwycięzcy będą kontynuować interdyscyplinarne badania naukowe w ramach rozprawy doktorskiej na jednej z Uczelni Fahrenheita, które tworzą największe uczelnie północnej Polski.

Tagi

Lato na Spitsbergenie. Studenci z PG spędzą niezwykłe naukowe wakacje

Spitsbergen
Grupa studentów Politechniki Gdańskiej pod kierownictwem dr hab. Katarzyny Jankowskiej, prof. uczelni, wyjedzie w sierpniu na polarną wyprawę naukową na Spitsbergen. Będzie to niezwykła okazja do poznania pracy badawczej w terenie, poza warunkami laboratoryjnymi.

Organizacja wyprawy jest możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Plutonium Supporting Student Research Teams, wspierającego koła naukowe, realizowanego w ramach IDUB PG.

Tagi

Sukces studentów SimLE w konkursie RoboBoat2023. ASV Perkoz ze specjalną nagrodą

Uśmiechnięci studenci
9. miejsce w klasyfikacji ogólnej i specjalna nagroda sędziów za najbardziej przewidujące planowanie działań i zarządzanie zespołem – z takim wynikiem studenci z koła naukowego SimLE wrócili z dronem portowym ASV Perkoz z konkursu RoboBoat 2023. Wydarzenie odbyło się w Sarasocie na Florydzie.

SV Perkoz, czyli autonomiczny pojazd nawodny powstał w ramach projektu SeaSentinel. To pomysł Igora Rusieckiego, studenta drugiego roku oceanotechniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Dron to platforma dla modułu zadaniowego, będącego w stanie wykrywać zanieczyszczenia wody. Większość kadłuba została wykonana z PET-G metodą druku 3D. W celu wydrukowania tak dużych elementów studenci z KN SimLE skorzystali z pomocy firmy SpaceForest oraz X3D.

Tagi

Wyzwania i trendy w rozwoju sztucznej inteligencji – konferencja na PG

AI Big Day napis na grafice
2 czerwca na Politechnice Gdańskiej odbywa się konferencja „AI Big aAY”. Będzie to okazja by zapoznać się ze światowymi trendami w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji, wynikami prowadzonych badań na Politechnice Gdańskiej, wymienić doświadczenia oraz zacieśnić współpracę na płaszczyźnie naukowo–przemysłowej.

W programie przewidziane są prezentacje, demonstracje z wystawą rozwiązań sztucznej inteligencji, pokazy robotów oraz wiele konkursów z nagrodami.

Tagi

Studenci PG zwyciężyli w międzynarodowym konkursie architektonicznym

portrety laureatów konkursu
Wizja przekształceń krajobrazu doliny rzeki Neckar (rejon Stuttgratu) oparta o ideę recyklingu, której autorami są studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Młodzi architekci zaproponowali utworzenie ośrodka badawczego z wykorzystaniem istniejących obiektów przemysłowych.

Autorami zwycięskiego projektu w Międzynarodowym Konkursie Studenckim "Neckar Landscape Park: Re-Imagining The Productive City Region" są: Marta Hrycyna, Natalia Fronczek, Marta Kloch, Liudmila Matsisovich oraz Szymon Jackowski. W trakcie II semestru magisterskiego realizowali oni zajęcia w ramach współpracy międzynarodowej w programie TELOS pod opieką dr hab. inż. arch. Karoliny Krośnickiej, prof.

Tagi

Rowerem na uczelnię – dołączyć możesz w każdej chwili

Rowerem na uczelnię
Przypominamy, że wciąż można dołączyć do kampanii „Rowerem na uczelnię”, która trwa do końca października 2023. Zachęcamy studentów, pracowników i doktorantów PG do korzystania z roweru i hulajnogi w dojazdach do i na uczelnię! Rejestracja odbywa się poprzez stronę rowery.pg.edu.pl.

Jeśli wciąż zastanawiacie się, czy warto wybrać się do pracy rowerem i częściej korzystać z tego środka lokomocji, przeczytajcie, jakie korzyści w rowerowych dojazdach na PG widzą uczestnicy tegorocznej edycji:  Basia, Beata i Kajetan, którzy opowiedzieli, w jaki sposób dojeżdżają na uczelnię:

Tagi
Subskrybuj #studenci