Kronika wydarzeń | Politechnika Gdańska

Treść strony

„Różnorodny świat na dawnych mapach” – warsztaty plastyczno-edukacyjne

napis na żółtym tle #BNF Bałtycki Festiwal Nauki

W dniach 25-27 maja na Politechnice Gdańskiej odbędzie się 20. edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Z tej okazji Biblioteka PG zaprasza na warsztaty plastyczno-edukacyjne wraz z prezentacją pn. "Różnorodny świat na dawnych mapach". Zajęcia mają na celu stworzenie przez dzieci własnej mapy, przeznaczone są dla grup zorganizowanych – dzieci z zerówki i klas 1-3.

Warsztaty odbędą się w Czytelni na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (budynek nr 42, pokój NE 050). Proponujemy 4 terminy do wyboru:

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – 21 marca

grafika Politechniki Gdańskiej i napis "Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – 21 marca"

Wybierz studia na Politechnice Gdańskiej! Z bogatą ofertą uczelni będzie się można zapoznać podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego, który odbędzie się w pierwszy dzień wiosny we wtorek 21 marca. Na uczestników już od godziny 900 będą czekać wycieczki po kampusie, wykłady, spotkania czy pokazy laboratoryjne.

„Politechnika Gdańska 1968-1980. Portret społeczno-polityczny” – promocja książki

okładka książki "Politechnika Gdańska 1968-1980. Portret społeczno-polityczny"

Dr Karol Nawrocki, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz prof. dr hab. Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej, zapraszają 10 marca (piątek) o godz. 1730 na promocję książki pt. "Politechnika Gdańska 1968-1980. Portret społeczno-polityczny" autorstwa dr. Piotra Abryszeńskiego. Celem publikacji jest próba stworzenia portretu społeczno-politycznego studentów oraz pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej, a także ukazanie ich miejsca w rzeczywistości PRL.

Love Data Week 2023

napis na tle mapy świata: „Data: Agent of Change. Love Data Week 2023”

Każdego roku tydzień wokół walentynek jest obchodzony jako Love Data Week. W tym czasie organizacje zaangażowane w zarządzanie, udostępnianie i ponowne wykorzystywanie danych badawczych wspólnie podkreślają znaczenie dbania o dane wykorzystywane w nauce. Tematem przewodnim tegorocznego tygodnia jest hasło „Data: Agent of Change”.

Zaproszenie na wystawę 01-22.02.2023

napis "Pionierki, Badaczki, Liderki. Kobiety gdańskiej nauki" na tle ryciny

Biblioteka Politechniki Gdańskiej, Instytut Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej oraz Muzeum Nauki Gdańskiej – Oddział Muzeum Gdańska, zapraszają na wystawę pn. "Pionierki, Badaczki, Liderki. Kobiety gdańskiej nauki". Ekspozycja poświęcona jest sylwetkom wybitnych prekursorek, badaczek oraz liderek związanych z Uczelniami Fahrenheita, które inspirowały i inspirują kolejne pokolenia kobiet, w tym m.in. prof. Wandzie Szczepule oraz prof. Mariannie Sankiewicz-Budzyńskiej.

Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie

czarne kształty postaci przedstawiające drogę ewolucji od małpy do człowieka

Biblioteka Politechniki Gdańskiej, Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej Kwadratowa zapraszają, w ramach cyklu Wieczory Autorskie, na promocję książki popularnonaukowej pt. „Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?” autorstwa Zygfryda Witkiewicza, Waldemara Wardenckiego, Anny Świercz. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 1800 w klubie Kwadratowa.

Subskrybuj Kronika wydarzeń