Technologie wodorowe i elektromobilność | Politechnika Gdańska

Treść strony

Technologie wodorowe i elektromobilność

Technologie wodorowe i elektromobilność to unikatowy kierunek studiów na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, na którym kształcimy specjalistów z zakresu projektowania i implementacji instalacji wodorowych oraz inżynierów elektromobilności. Absolwent to inżynier XXI wieku posiadający kwalifikacje dotyczące technologii wodorowych.

Nasi absolwenci zapewnią kadrę inżynierską specjalizującą się w obsłudze układów do produkcji i magazynowania wodoru w oparciu o najnowsze dostępne technologie. Posiądą wiedzę z zakresu projektowania, produkcji i eksploatacji urządzeń oraz układów automatyki i robotyki stosowanych w instalacjach wodorowych oraz nowoczesnych pojazdach autonomicznych. Ważnym aspektem studiów są zajęcia praktyczne, podczas których poznać można nowoczesne technologie wytwarzania energii przyszłości, a także zobaczyć świat transportu, który nie potrzebuje węglowodorów.

Argumenty za:

  • gwarancja wykształcenia w nowoczesnej, rozwojowej dziedzinie,
  • idealny kierunek dla kandydatów zainteresowanych współczesnymi technologiami wykorzystującymi nowe źródła energii w świecie odchodzącym od węglowodorów,
  • bogata oferta praktyk oraz staży w firmach z branży produkcji energii i ekologicznego transportu,
  • uzyskanie specjalistycznej wiedzy w zakresie projektowania, budowy oraz diagnostyki przekształtników energoelektronicznych, projektowania układów sterujących napędami elektrycznymi dla samochodów elektrycznych oraz pojazdów trakcyjnych, utrzymania magazynów energii elektrycznej, prostowników dedykowanych do baterii elektrochemicznych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

 Perspektywy zatrudnienia:

  • zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie pozyskiwania zielonych źródeł energii niskoemisyjnych dla środowiska,
  • możliwość zatrudnienia m.in. w firmach działających w obszarze wdrażania i implementacji technologii wodorowych w nowoczesnych magazynach energii, w tym na potrzeby elektromobilności, projektujących i produkujących prostowniki dedykowane do baterii elektrochemicznych oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Na tym kierunku znajdziesz studia stacjonarne I stopnia.