Trwa rekrutacja do programu InnovaBio Pomorze | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-06

Trwa rekrutacja do programu InnovaBio Pomorze

Na zdjęciu znajduje się informacja o programie.

Weź udział w projekcie, w którym to Ty będziesz współdecydować o realizacji prac B+R!

InnovaBio Pomorze (IBP) to program, w którym młodzi ludzie zdobywają doświadczenie i wiedzę pracując przy realnych projektach badawczo rozwojowych pochodzących z rynku. W czasie ośmiu edycji IBP zrealizowano 33 projekty typu b-r dla firm, udział w programie wzięło 157 uczestników: studentów i uczniów, a wykładów popularno-naukowych wysłuchało ponad 2700 młodych ludzi. W czasie ostatnich edycji zaufało nam wielu przedsiębiorców:

• 8 edycji
  • 33 zrealizowanych projektów badawczo-rozwojowych
  • 157 studentów i uczniów podniosło swoje kwalifikacje i zyskało doświadczenie w pracy nad realnymi projektami B+R
  • 2700 uczestników wykładów popularno-naukowych

WDROŻONE PROJEKTY:

1. 2021
    • Opracowanie nowego materiału dla potrzeb wytwarzania addytywnego – Soner sp. z o.o.
    • Jakościowe i ilościowe oznaczenie metabolitów podczas hodowli reaktorowych/w kolbach – Intermag sp. z o.o.
    • Izolacja i identyfikacja populacji mikroorganizmów w piwie jopejskim – AleBrowar sp. z o.o.
  2. 2020
    • Namnażanie rośliny ozdobnej Helleborus-ciemiernik – Gospodarstwo Ogrodnicze Marek Mielewczyk
    • Określenie poziomu kofeiny i aktywności antyoksydacyjnej w roślinie Ilex guayusa – Better Industry sp. z o.o.
    • Lampa do odkażania światłem UV – Portman Lights sp. z o.o.
  3. 2019
    • Ocena potencjału preparatów polifenolowych na bazie owoców jagodowych na florę bakteryjna przewodu pokarmowego – Aronpharma sp. z o.o.
    • Kombucha Solution” - opracowanie i zoptymalizowanie powtarzalnego procesu produkcji napoju kombucha – Better Industry sp. z o.o.
    • Sprawdzenie skuteczności eliminacji patogennych szczepów bakterii przez związki pochodzenia naturalnego lub wybrane szczepy bakterii probiotycznych – Solinea sp. z o. o. sp. k.
  4. 2018
    • Pomiar zawartości polifenoli w sokach owocowo-warzywnych i czerwonych winach – Vianat
    • Opracowanie przyjaznej dla środowiska apretury do knotów świecowych w oparciu o sole nieorganiczne i naturalne związki organiczne – MARGAB
    • Opracowanie receptury kremu do twarzy na bazie maseł i olejów roślinnych – Izabela Ryska
    • Analiza sideroforów produkowanych przez szczep Pseudomonas sp. za pomocą techniki ogniskowania izoelektrycznego (IEF) – Uniwersytet Gdański

Podczas projektu uczestnicy będą pracować w pięcioosobowych zespołach nad nowatorskimi projektami typu B+R przez około cztery miesiące. Biorąc udział w projekcie, studenci mogą jednocześnie odbyć swój staż/obowiązkowe praktyki.

Co zyskują uczestnicy?
– doskonalenie warsztatu laboratoryjnego
– udział w szkoleniach i wykładach
– poznanie nowoczesnych narzędzi pracy
– doskonalenie planowania procesu badawczego
– umiejętność przygotowywania raportów i prezentacji z uzyskanych wyników
– zdobycie kompetencji wymaganych przez przedsiębiorców
– zwiększenie swojego potencjału na rynku pracy

Kto ma szanse?
Organizatorzy poszukują studentów nauk przyrodniczych, którzy chcą podejmować nowe wyzwania, poszerzać swoją wiedzę, doskonalić umiejętności laboratoryjne oraz aktywnie i odpowiedzialnie angażują się w wykonywane zadania.

Jak się zgłosić do projektu?
Wypełniony formularz: Zgłoszenie Uczestnika znajdujący się na stronie: https://ppnt.pl/dzialy-i-projekty/innova-bio/ należy przesłać na adres ibp@ppnt.gdynia.pl w terminie do 13 V 2022 r.

Regulamin projektu dostępny jest na stronie https://ppnt.pl/dzialy-i-projekty/innova-bio/