Politechnika Gdańska na EDU OFFSHORE WIND 2023 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-09

Politechnika Gdańska na EDU OFFSHORE WIND 2023

offshore
Politechnika Gdańska oraz Uczelnie Farenheita zapraszają na I Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023, które odbędą się w dniach 14-15 marca w Gdańsku w Hali Amber Expo.

Politechnika Gdańska z przyjemnością przyjęła zaproszenie do udziału w I Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023. Wzbudzenie i rozwijanie zainteresowania u młodych ludzi branżą morskiej energetyki wiatrowej leży w edukacyjnej misji Uczelni. Politechnika Gdańska ma w swojej strukturze centrum badawczo-wdrożeniowe, czyli Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej, które skupia specjalistów związanych z branżą offshore oraz dysponuje wyspecjalizowaną bazą laboratoryjną. Centrum jest odpowiedzią na transformację energetyczną zachodzącą w Polsce i Europie. Ten punkt widzenia chcielibyśmy zaprezentować uczestnikom Targów. Politechnika Gdańska zaprezentuje eksponaty, takie jak: autonomiczny pojazd głębinowy "Albatros", łazik autonomiczny, łódź typu RIB. Oprócz tego zaprezentowany będzie ręcznie napędzany generator energii elektrycznej oraz demonstrator elektrowni wiatrowej. Odbędą się także warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa i analizy ryzyka zagrożeń występujących w środowisku morskim, wirtualne spacery w gondoli elektrowni wiatrowej oraz prezentacje i konkursy. W przedstawianiu oferty PG wezmą udziału Wydziały: Wydział Elektrotechniki i Automatyki, Wydział Inżynierii i Środowiska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydział Zarządzania i Ekonomii, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Dział Kształcenia PG.

Z komunikatu Organizatorów:

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 zostały przygotowane z myślą o młodych ludziach, których chcemy zarażać pasją do zielonej energetyki. Potrzebne są mądre, wykształcone kadry, które zasilą szeregi nie tylko bezpośrednich inwestycji jakie będą realizowane w Polsce w najbliższych latach, ale także wesprą ich realizację na poziomie urzędów, uczelni i różnego rodzaju instytucji. To nie tylko osoby wykonujące prace techniczne czy inżynierskie, ale także prawnicy, urzędnicy czy planiści.

Targi to kulminacja dotychczasowej pracy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku powołanej w 2020 roku. To wyjątkowe połączenie całorocznego procesu edukacyjnego i spotkań w szkołach oraz corocznego wydarzenia finałowego, które mają pobudzić kreatywność i zainteresowanie młodzieży zieloną energetyką i alternatywnymi źródłami energii. Podczas Targów zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta kariery w branży offshore z uwzględnieniem definicji poszczególnych zawodów, kwalifikacji jakie są potrzebne, aby je wykonywać oraz informacji, gdzie te kwalifikacje można zdobyć. W sposób interdyscyplinarny tj. z wykorzystaniem wielkogabarytowych elementów MEW, symulatorów VR oraz różnego rodzaju eksponatów młodzież doświadczy skali i rozmachu planowanych przedsięwzięć.

Udział w Targach potwierdziło już ponad 5000 młodzieży z pomorskich szkół ponadpodstawowych. Zarejestrowało się ponad 70 wystawców z Polski oraz zagranicy, w tym deweloperzy, inwestorzy, największe pomorskie uczelnie oraz instytucje badawcze. Walor edukacyjny zapewnią eksponaty, jak np. stanowiska VR oraz symulatory i tunele aerodynamiczne. Przestrzeń wypełnią również wyspy szkół wyższych, firm szkoleniowych oraz najważniejsze firm z sektora offshore. Wśród partnerów Targów są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Sieci Energetyczne, Urząd Regulacji Energetyki oraz Polska Agencja Kosmiczna, trzy ambasady: duńska, holenderska oraz francuska, jak również Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Zarejestrowało się ponad 70 wystawców z Polski oraz zagranicy, w tym deweloperzy, inwestorzy, największe pomorskie uczelnie oraz instytucje badawcze. Walor edukacyjny zapewnią eksponaty, jak np. stanowiska VR oraz symulatory i tunele aerodynamiczne. Przestrzeń wypełnią również wyspy szkół wyższych, firm szkoleniowych oraz najważniejsze firm z sektora offshore. Wśród partnerów Targów są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Sieci Energetyczne, Urząd Regulacji Energetyki oraz Polska Agencja Kosmiczna, trzy ambasady: duńska, holenderska oraz francuska, jak również Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Wszyscy odwiedzający muszą dokonać rejestracji online: Rejestracja – EDU OFFSHORE WIND - Edukacyjne Targi Kariery. 

Rejestracja dla młodzieży, studentów i nauczycieli jest bezpłatna.

77 wyświetleń