„Siema!”. PG pomoże w organizacji 29. finału WOŚP w Gdańsku | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-01-25

„Siema!”. PG pomoże w organizacji 29. finału WOŚP w Gdańsku

29finalWOŚP
Politechnika Gdańska aktywnie włączyła się do organizacji gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki współpracy nawiązanej z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, to właśnie w murach PG zlokalizowany będzie główny sztab dla wolontariuszy WOŚP, a także gdański „bank” orkiestry.

Tegoroczny finał WOŚP, w którym pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, odbędzie się na nieco innych zasadach, niż w latach ubiegłych. W związku z pandemią koronawirusa i idącymi za tym obostrzeniami i ograniczeniami, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku (organizator imprezy w Gdańsku z ramienia WOŚP) poszukiwało miejsca, które mogłoby z jednej strony zapewnić sprawną organizację pracy wolontariuszy, a z drugiej pozwolić na bezpieczną pracę w reżimie sanitarnym.

Z pomocą przyszła Politechnika Gdańska i działające tu od niedawna Centrum Wolontariatu PG, która udostępni organizatorom gdańskiego finału WOŚP 12 sal wykładowych w Gmachu Głównym uczelni, a także pomoże w koordynacji i ochronie pracy wolontariuszy.

Studencie, zgłoś się i zagraj z Orkiestrą!

Centrum Wolontariatu PG zachęca studentów i studentki naszej uczelni do aktywnego uczestnictwa w pracy największego w Gdańsku sztabu 29. Finału WOŚP, zlokalizowanego właśnie na terenie PG.

Zadania dla wolontariusza:
- prace organizacyjne sztabu
- obsługa punktu rozliczeniowego wolontariuszy
- praca w godzinach 10-20 (zmianowo)

Oferujemy:
- miłą atmosferę
- możliwość zdobycia cennego doświadczenia
- ciepłą herbatę i kawę oraz poczęstunek

Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres: wolontariat@pg.edu.pl w tytule wpisując „WOŚP”.