Czy chcesz zostać moim kumplem? - wolontariat Best Buddies | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-11

Czy chcesz zostać moim kumplem? - wolontariat Best Buddies

best-buddies
Program Best Buddies – Najlepsi Kumple działa od kilkunastu lat przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gdańsku.

Polega na stworzeniu przyjacielskiej relacji pomiędzy wolontariuszem a osobą z niepełnosprawnością intelektualną. Wolontariat trwa 10 miesięcy, podczas których Kumple nawiązują relację, spotykają się co 2 tygodnie, szukają wspólnych zainteresowań i spędzają razem czas - może to być wspólny spacer, sport, malowanie, rozmowy, gotowanie czy pójście do kina - to zależy od was. Wolontariusz ma realny wpływ na poprawę jakości życia swojego Kumpla!

Organizujemy również dla wolontariuszy i ich Kumpli szkolenia, warsztaty i wyjścia integracyjne. Stanowi to okazję do poznania wielu wspaniałych ludzi. Jest nas liczna grupa!

Program trwa od października do czerwca. Można dołączyć w trakcie, zachęcamy jednak do zgłaszania się jak najszybciej, gdyż pod koniec października będą organizowane szkolenia dla wolontariuszy.

Opis zadania dla wolontariusza:

• Budowanie relacji przyjacielskiej ze swoim kumplem - osobą z niepełnosprawnością intelektualną lub rozwojową,
  • spotkania ze swoim kumplem raz na 2 tygodnie,
  • utrzymywanie kontaktu zdalnego (telefon, sms, rozmowa przez internet) raz na tydzień,
  • organizowanie wspólnie spędzanego czasu tak aby sprawiał przyjemność obu osobom,
  • udział w  szkoleniach wstępnych,
  • w miarę możliwości udział w wyjściach integracyjnych,
  • uzupełnienie dokumentów wstępnych, a także ankiet na początku i na końcu programu.

Stowarzyszenie oferuje:

• Zdobycie nowego kumpla!
  • Udział w szkoleniach na temat niepełnosprawności intelektualnej,
  • udział w spotkaniach/warsztatach ekologicznych - w tym roku tematem przewodnim Best Buddies jest ekologia,
  • wyjścia integracyjne,
  • przynależność do społaczności Best Buddies, która liczy ok 60 osób!
  • Możliwość poznania nowych ludzi,
  • zdobycie doświadczenia zawodowego i wiedzy na temat niepełnosprawności,
  • rozwój umiejętności liderskich, empatii, komunikatywności, współpracy i innych.

Dodatkowe informacje/wymagania

Wymagania wiekowe: od 16 do 99 lat

Oferta długoterminowa

Facebook Best Buddies Poland: https://www.facebook.com/BestBuddiesPoland/