Poszukiwany, poszukiwana - wychowawca w stowarzyszeniu "Dom na Skraju" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-11

Poszukiwany, poszukiwana - wychowawca w stowarzyszeniu "Dom na Skraju"

doma-na-skraju
Stowarzyszenie "Dom na Skraju" poszukuje osób powyżej 18 r.ż., które mają chęć jedno (lub więcej) popołudnie w tygodniu i jedną sobotę w miesiącu przeznaczyć na zabawę i naukę z dziecmi, podopiecznymi stowarzyszenia.

Stowarzyszenie "Dom na Skraju" posiada dwie placówki - Mały Dom (ul. Gdyńskich Kosynierów 11, Śródmieście) oraz Duży Dom (ul. Strajku Dokerów 31, Nowy Port) - które szukają wychowawców.

Działając w myśl zasad Janusza Korczaka oraz porozumienia bez przemocy, wspiera dzieci na drodze nauki kształtowania prawidłowych relacji, zdobywania wykształcenia i odkrywania świata na skraju marzeń.

Stowarzyszenie organizuje dla dzieci soboty, wyjścia feryjne i kolonie podczas wakacji.

W zakres zadań wolontariusza wchodzi :

• odrabianie z dziećmi zadań domowych,
  • organizowanie wspólnych zabaw,
  • nauka rozwiązywania konfliktów,
  • uczestnictwo w spotkaniach wychowawców i sobotach
  • wspólne wycieczki i projekty.

Stowarzyszenie "Dom na Skraju" w zamian oferuje:

• zdobycie doświadczenia w zadaniach wychowawcy,
  • możliwość nawiązania nowych przyjaźni w zespole wolontariuszy,
  • ciekawe spędzenie czasu,
  • możliwość doskonalenia kompetencji wychowawczych i liderskich.

Dodatkowe informacje/wymagania

Zachęcamy zwłaszcza osoby planujące swoją przyszłość w zawodzie pedagoga/psychologa, ale nie jest to konieczne by być wychowawcą w naszym Domu.
Wymagania wiekowe: od 18 lat
Oferta długoterminowa

Zgłoszenia: bezpośrednio na stronie RCW w Gdańsku, link do oferty znajduje się TUTAJ.

Stowarzyszenie "Dom na Skraju"
ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-852 Gdańsk (Śródmieście)