Stwórzmy razem Szlachetną Paczkę! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-16

Stwórzmy razem Szlachetną Paczkę!

szpaczka
Nie trzeba mieć czerwonej czapki z pomponem i zaprzęgu reniferów, by poczuć się jak Święty Mikołaj i spełnić marzenia innych. Wystarczy razem z nami wesprzeć Szlachetną Paczkę!

„Szlachetna Paczka” to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, którego celem jest pomoc osobom najbiedniejszym. Od 2001 roku wolontariusze i darczyńcy docierają z pomocą do rodzin i osób samotnych, żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji.W tym roku łączymy siły – Pracownicy i Studenci Politechniki Gdańskiej, by przygotować paczki dla potrzebujących naszego wsparcia rodzin.

Zachęcamy do pomocy! Pokażmy, jak wielka energia tkwi w społeczności akademickiej naszej Alma Mater. Razem możemy więcej. Niech przyświeca nam troska o drugiego człowieka.

Szczegóły zbiórki

W tym roku pracownicy Politechniki Gdańskiej pomogą Pani Beacie z Gdańska, która samotnie wychowuje pięcioro dzieci. Paczki mają poprawić doraźną sytuację rodziny, ale również dać jej wiarę, iż zmiany na lepsze są możliwe.

Zbiórka odbędzie się na naszej Uczelni w dniach 5 – 6 grudnia br. W kolejnych dniach wolontariusze będą pakować zebrane dary. Finał akcji nastąpi zaś w dniach 10 – 11 grudnia, w Weekend Cudów, kiedy paczki z darami zostaną dostarczone do magazynu, a stamtąd do potrzebujących rodzin.

Opis oraz szczegóły dotyczące potrzeb rodziny znajdują się tutaj.

Już teraz możesz zapisać się i zadeklarować pomoc dla rodziny Pani Beaty!

1. Sprawdź tutaj, jakie artykuły są nam jeszcze potrzebne.
2. Wybierz, które z nich jesteś w stanie dostarczyć.
3. Wypełnij Formularz, wskazując wybrane pozycje.
4. Przynieś produkty na miejsce zbiórki w dniach 5 lub 6 grudnia w godz. 9.00-14.00 - Sala wystawiennicza w budynku Hydromechaniki (budynek nr 11).

Pamiętaj proszę, że rzeczy, które chcesz podarować powinny być nowe lub nie nosić śladów użytkowania.

Swoje wsparcie możesz także okazać dołączając do zbiórki online, dzięki której będziemy mogli zakupić dla rodziny łóżko piętrowe, laptopa oraz inne brakujące przedmioty.

Szlachetną Paczkę od pracowników PG koordynują:
Centrum HR / Centrum Wolontariatu: Katarzyna Dzięcielewska i Anna Cichosz
Centrum Analiz Strategicznych / Społeczna Odpowiedzialność Uczelni: Marta Jankowska i Tatiana Ilczyszyn

Kontakt: szlachetnapaczka@pg.edu.pl