Pomorskie Pola Nadziei 2024 - Złóż swojego żonkila! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-03

Pomorskie Pola Nadziei 2024 - Złóż swojego żonkila!

akcja Żonkile
Centrum Wolontariatu Politechniki Gdańskiej zaprasza wszystkich pracowników i studentów w dniach 10-12 kwietnia br. do udziału w wyjątkowej akcji tworzenia papierowych żonkili w holu przed Biblioteką (Gmach Główny) w godz. 9:00-13:00.

Podczas akcji będą zapewnione wszystkie niezbędne materiały oraz instruktaż, dzięki czemu każdy będzie mógł stworzyć swoje własne piękne kwiaty, które zostaną przekazane do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci jako wyraz wsparcia i solidarności.

Żonkile są symbolem rozpoznawczym akcji „Pola Nadziei” która odbywa się wiosną każdego roku z inicjatywy hospicjów w całej Polsce. Papierowe kwiaty wręczane są przez wolontariuszy w zamian za datki wrzucane do skarbonek. W tym roku pomorska kwesta odbędzie się 14 kwietnia.

Celem akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia.

Jednocześnie w dniach 8-19 kwietnia prowadzona będzie na Uczelni zbiórka pieniężna. Swoją dotację na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci będzie można wrzucić do jednej z pięciu puszek zlokalizowanych w następujących miejscach na kampusie:

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Razem stwórzmy więcej radości i nadziei w życiu innych.