Nasze akcje | Politechnika Gdańska

Nasze akcje

Pierwszą edycję szkoły zimowej w ferie 2021 roku, ze względu na czas pandemii, przygotowaliśmy w formie zdalnej. Każdego dnia między 4 a 17 stycznia publikowaliśmy na naszym Facebooku nowe zadanie do wykonania.

Zaproponowaliśmy wykonanie kilku efektownych prac plastycznych, które bazowały m.in. na złudzeniach optycznych.

Wykonaliśmy wspólnie także szereg eksperymentów ukazujących proste reakcje chemiczne. Do ich wykonania użyliśmy materiałów, które zazwyczaj są w naszych domach lub są łatwo dostępne, takich jak: woda, ocet, papier, klej. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i ciepłymi reakcjami odbiorców, którzy nasze propozycje określili jako „Magiczne” czy „NIE-SA-MO-WI-TE!”.

Ferie zimowe z Politechniką Wielu Pokoleń

Program zdalnej szkoły opracowała Karolina Maciejewska, a szatę graficzną Anna Niemand-Niedziela.