Architektoniczne Koło Naukowe The Design Collective | Politechnika Gdańska

Architektoniczne Koło Naukowe The Design Collective

Architektoniczne Koło Naukowe The Design Collective zostało stworzone z inicjatywy studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Jesteśmy grupą młodych, entuzjastycznych studentów, którzy pasjonują się współczesną architekturą, chcemy inspirować innych do badań i dyskusji na temat najnowszych osiągnięć w projektowaniu architektonicznym. Organizujemy wykłady i otwarte spotkania ze światowej sławy architektami, webinaria, warsztaty projektowe, pracujemy nad konkursami architektonicznymi, zajmujemy się również projektami badawczymi. Jest to miejsce do rozwoju twórczych pasji, otwieramy pole do dyskusji o architekturze i planowaniu, wspomagamy praktyczne umiejętności kreowania przestrzeni architektonicznej. Nasze koło to rodzaj kreatywnego forum, w którym młodzi architekci i inżynierowie pracują razem nad różnymi eksperymentalnymi projektami, oraz promowaniem wymiany idei i współpracy z innymi ośrodkami akademickimi.

Przewodniczący - Dominika Bagińska
    Opiekun naukowy - mgr inż. arch. Dariusz R. Cyparski