Koła Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska "MIŚ" | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska ,,MIŚ"

Koło Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” oficjalnie zarejestrowano na Politechnice Gdańskiej w maju 2010 roku. Głównym celem naszego Koła jest rozwój naukowy i osobisty studentów, którzy je tworzą. Od początku działalności Koła jego członkowie biorą aktywny udział w wielu projektach naukowych, licznych konferencjach naukowych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Członkowie Koła jeszcze podczas swoich studiów, publikowali również prace naukowe, a podsumowaniem wieloletnich badań naukowych w ramach obozów letnich jest publikacja z listy JCR. Od 2022 roku Koło Naukowe MIŚ swoje działania koncentruje na projekcie naukowym pt. „Spitsbergen Challenge” w ramach programu PLUTONIM IDUB PG. Celem projektu jest przygotowanie studentów Koła Naukowego „MIŚ” do  zorganizowania i prowadzenia badań terenowych w ramach wyprawy naukowej na Spitsbergen (Svalbard, Arktyka). Jednym z elementów projektu są obozy naukowe, podczas których studenci mają możliwość zdobycia umiejętności pracy terenowej i doświadczenia laboratoryjnego. Ponadto znaczny zakres badań wymusza konieczność pracy w zespołach co zacieśnia osobiste relacje i pozwala rozpoznawać studentom swoje indywidualne predyspozycję do pracy w grupie. Niezwykle istotnym elementem projektu jest również popularyzacja i upowszechnienie wyników badań poprzez udział w konferencjach naukowych oraz festiwalach nauki. Chcemy, aby nasza działalność jeszcze bardziej się rozwinęła dlatego zapraszamy wszystkich do współdziałania w naszym kole.

Prezes - Dominik Gawin
Opiekun naukowy - dr hab. Katarzyna Jankowska, prof. PG