Koło Naukowe Analiz Społeczno-Gospodarczych - "ECONOPTICS" | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Analiz Społeczno-Gospodarczych - "ECONOPTICS"

KN „ECONOPTICS” powstało w 2023 roku i skupia studentów Politechniki Gdańskiej, zainteresowanych szeroko pojętymi analizami społeczno-gospodarczymi, które obejmują prognozowanie i analizy przestrzenne.

Zamierzamy poszerzać swoją wiedzę, w zakresie wyżej wymienionych obszarów analiz. Pragniemy osiągnąć to poprzez organizację jak również uczestnictwo w różnorodnych warsztatach z dziedziny ekonomii i statystyki, a także poprzez współpracę z instytucjami statystycznymi oraz firmami zajmującymi się analizami danych w różnych sektorach. Dodatkowo zamierzamy przeprowadzać jak i uczestniczyć w badaniach naukowych, aby w ten sposób nabyć niezbędne kompetencje do pracy w środowisku analitycznym.

Głównym celem Koła jest organizacja spotkań naukowych, warsztatów i konferencji, nie tylko aby się doszkolić, ale także aby w ten sposób poszerzyć grono naszych odbiorców.

Członkiem Koła może zostać każdy, kto jest studentem Politechniki Gdańskiej i jest zainteresowany tematyką przewodnią naszej uczelnianej organizacji.

Nasze inicjatywy i wydarzenia, w których braliśmy lub będziemy brali udział w roku 2023/2024:

• Ogólnopolska konferencja naukowa NAWNE XI 2023
  • Organizacja i uczestnictwo w warsztatach z pisarstwa naukowego prowadzone przez dr Martę Kuc-Czarnecką
  • Organizacja i uczestnictwo w warsztatach z wizualizacji danych przestrzennych w GeoDa prowadzone przez prof. Anetę Sobiechowską-Ziegert
  • Uczestnictwo w warsztatach wprowadzających do oprogramowania ArcGIS w ramach współpracy z geodezyjnym Kołem Naukowym „HEVELIUS”
  • Uczestnictwo w sesji plakatowej na ogólnopolskiej konferencji studentów i doktorantów „Data Analytics Meeting” w roku 2023 oraz uczestnictwo w warsztatach „Analiza danych w Python”
  • Uczestnictwo w warsztatach z wizualizacji danych z konsultantem i ambasadorem firmy Qlik
  • Współorganizacja (razem z Kołem Naukowym Data Science Club) ogólnopolskiej konferencji studentów i doktorantów Data Analytics Meeting 2024

Prezes - Ida Adamowicz
    Opiekun naukowy: dr Aneta Sobiechowska-Ziegert, dr Marta Kuc-Czarnecka