Koło Naukowe Digital Architecture LAB | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Digital Architecture LAB

Koło Naukowe DIGITAL ARCHITECTURE LAB

Digital Architecture Lab to koło naukowe, będące częścią laboratorium badawczego o tej samej nazwie na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Interesuje nas tematyka szeroko pojętej digitalizacji w dziedzinie architektury oraz urbanistyki. Zajmujemy się, m. in. drukiem 3D, laser scanningiem, Virtual Reality, Augmented Reality, modelowaniem 3D, projektowaniem parametrycznym, zastosowaniem AI w dziedzinie projektowania, symulacjami środowiskowymi, a także śledzeniem najnowszych technologicznych trendów.

Otrzymaliśmy w 2023 roku finansowanie MEiN “Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. W ramach tego grantu realizujemy projekt “Cyfrowy Bliźniak Gdańska”. Jako koło braliśmy także udział w organizowaniu warsztatów i konferencji w ramach międzynarodowego projektu badawczego “PROMETHEUS” Horizon 2020.

Czynnie angażujemy się w życie naszego wydziału, zarówno poprzez naukę, jak i aktywności studenckie. Chcemy zachęcić jak największą liczbę studentów do działalności naukowej związanej z tematyką naszego koła. Możesz zastać nas w sali 416c w Gmachu Głównym. Tam zwykle pracujemy, a także to miejsce naszych cotygodniowych, piątkowych spotkań.

Przewodniczący - Barbara Niedziela
    Opiekun naukowy: dr inż. arch. Joanna Badach