Koło Naukowe Inżynierii Dźwięku i Obrazu

Koło Naukowe Inżynierii Dźwięku i Obrazu (KNIDiO) działające przy Katedrze Systemów Multimedialnych na Wydziale ETI jest grupą pasjonatów zajmującą się szerokim spektrum zagadnień związanych z realizacją oraz przetwarzaniem dźwięku i obrazu. Nasza działalność skupia się na rozwijaniu wiedzy i umiejętności członków poprzez organizacje wykładów, warsztatów i praktycznych projektów. Zajmujemy się oprawą multimedialną wydarzeń kulturalnych jak i prowadzimy swoje prace badawcze związane z przetwarzaniem dźwięku i obrazu.

Do dyspozycji studentów są m.in. studio telewizyjne przystosowane w technice green-screen, sprzęt do motion capture i studio nagraniowe pozwalające na synchroniczne udźwiękowianie filmów i animacji w technice wielokanałowej.

W ramach zajęć Koła, jak i w trakcie zajęć na specjalności Inżynieria Dźwięku i Obrazu, nagrywamy swoje własne filmy, reportaże czy też tworzymy własne bazy nagrań i efektów dźwiękowych. Realizujemy ciekawe wyjazdy szkoleniowe, gdzie zdobywamy cenną wiedzę praktyczną.

W 2023 roku, w ramach współpracy Uczelni Fahrenheita współorganizowaliśmy dwudniową konferencje „Co dalej?”, która poruszała nurtujące młodych ludzi tematy. Do naszych zadań należało realizowanie transmisji live i oprawę techniczną. Nasze wysiłki zostały nagrodzone Złotym Lwiątkiem w plebiscycie aktywności akademickiej na Politechnice Gdańskiej.

Co roku bierzemy udział w wydarzeniu FOKA, na którym przedstawiamy się szerszej społeczności politechnicznej. Od kilu lat bierzemy czynny udział w konferencjach naukowych polskich i zagranicznych (OSKA, AES) na których możemy zaprezentować swoje projekty.

Prezes - Paweł Pławczyk
    Opiekun naukowy - dr inż. Karolina Marciniuk