Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO

Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO (dawniej Koło Naukowe Mechaniki Budowli KoMBo)

Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO, działające przy Katedrze Wytrzymałości Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, jest organizacją o wieloletniej tradycji, zrzeszającą aktywnych studentów naszej Uczelni. Realizowane przez nas liczne inicjatywy wpisują się w trzy filary działalności: naukowy, dydaktyczny i popularyzatorski. W ramach aktywności naukowej bierzemy udział w badaniach (m.in. w grancie Plutonium), a uzyskane wyniki prezentujemy z sukcesami w publikacjach oraz na konferencjach. Funkcję dydaktyczną spełniamy poprzez samopomoc studencką w formie spotkań zadaniowych (tutoriali), które ułatwiają studentom przyswajanie wiedzy z bieżącej tematyki przedmiotów, ale także uczą obsługi programów inżynierskich. Popularyzację nauki realizujemy biorąc udział w piknikach naukowych i zajęciach dla uczniów szkół średnich i podstawowych, ale również organizując konkursy dla studentów. Najważniejszym z nich jest odbywający się rokrocznie od 2008 roku ogólnopolski konkurs wyKOMBinuj mOst polegający na zaprojektowaniu i wykonaniu papierowego modelu mostu o najkorzystniejszym stosunku nośności do masy.

Działalność w KOMBO daje przede wszystkim dużo satysfakcji, a ponadto umożliwia zdobycie cennych umiejętności organizacyjnych i społecznych. Co ważne, pomimo realizacji wielu inicjatyw, nie zapominamy także o dobrej zabawie. Jeżeli jesteś osobą aktywną, chętną do podejmowania nowych wyzwań, zapraszamy do dołączenia!

Prezes - Paweł Wałdowski
    Opiekun naukowy - dr inż. Erwin Wojtczak