Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO (dawniej Koło Naukowe Mechaniki Budowli KoMBo)

Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO, działające przy Katedrze Wytrzymałości Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, jest organizacją o wieloletniej tradycji, zrzeszającą aktywnych studentów naszej Uczelni. Realizowane przez nas liczne inicjatywy wpisują się w trzy filary działalności: naukowy, dydaktyczny i popularyzatorski. W ramach aktywności naukowej bierzemy udział w badaniach (m.in. w grancie Plutonium), a uzyskane wyniki prezentujemy z sukcesami w publikacjach oraz na konferencjach. Funkcję dydaktyczną spełniamy poprzez samopomoc studencką w formie spotkań zadaniowych (tutoriali), które ułatwiają studentom przyswajanie wiedzy z bieżącej tematyki przedmiotów, ale także uczą obsługi programów inżynierskich. Popularyzację nauki realizujemy biorąc udział w piknikach naukowych i zajęciach dla uczniów szkół średnich i podstawowych, ale również organizując konkursy dla studentów. Najważniejszym z nich jest odbywający się rokrocznie od 2008 roku ogólnopolski konkurs wyKOMBinuj mOst polegający na zaprojektowaniu i wykonaniu papierowego modelu mostu o najkorzystniejszym stosunku nośności do masy.

Działalność w KOMBO daje przede wszystkim dużo satysfakcji, a ponadto umożliwia zdobycie cennych umiejętności organizacyjnych i społecznych. Co ważne, pomimo realizacji wielu inicjatyw, nie zapominamy także o dobrej zabawie. Jeżeli jesteś osobą aktywną, chętną do podejmowania nowych wyzwań, zapraszamy do dołączenia!

Prezes - Paweł Wałdowski
    Opiekun naukowy - dr inż. Erwin Wojtczak