Koło Naukowe Medical Intelligence Lab | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Medical Intelligence Lab

Koło Naukowe Medical Intelligence Laboratory

Międzyuczelniane Koło Naukowe Medical Intelligence Laboratory to inicjatywa łącząca Politechnikę Gdańską i Gdański Uniwersytet Medyczny. Jego misją jest tworzenie interdyscyplinarnych zespołów studentów z różnych dziedzin, takich jak medycyna, sztuczna inteligencja i inżynieria kosmiczna, by wspólnie rozwiązywać problemy współczesnych technologii medycznych. Prace MI_lab skupiają się na przedefiniowaniu podejścia badawczego i implementacyjnego projektów.

Projekty realizowane przez koło obejmują m.in. segmentację MRI kręgosłupa z wykorzystaniem AI, klasyfikację RTG w stomatologii przez uczenie maszynowe, rozwój systemów telemedycznych oraz badania nad analizą patomorfologiczną, wspierającą wykrywanie nowotworów. Te ambitne przedsięwzięcia nie tylko przyczyniają się do postępu w diagnozie i leczeniu, ale także oferują studentom cenną praktykę badawczą i możliwość udziału w publikacjach naukowych.

Członkostwo w MI_lab daje dostęp do międzynarodowej sieci współpracy, wsparcie od ekspertów oraz możliwość korzystania z zaawansowanych narzędzi i technologii, w tym HoloLens czy sensorów mięśniowych. Koło dysponuje również własną przestrzenią w pokoju 200 "Żółtego Domku", gdzie można pracować nad projektami.

Zainteresowani studenci są zachęcani do kontaktu, by dowiedzieć się więcej o projektach i możliwościach współpracy. To wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia, rozwoju profesjonalnego i przyczynienia się do innowacji w medycynie.

Przewodniczący - Daniel Cieślak
Opiekun naukowy - dr inż. Magdalena Mazur-Milecka