Koło Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej BioPhoton | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej BioPhoton

Koło Naukowe BioPhoton istniejące od 2013 r. jest międzywydziałowym kołem Wydziałów Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Jest organizacją zrzeszającą studentów zainteresowanych m.in. optoelektroniką, fizyką medyczną, elektroniką oraz wszelkiego rodzaju multidyscyplinarnością.

Aktualnie prowadzone są 2 wiodące projekty:
1. „Wstępna integracja wyrobu medycznego: laserowa tomografia komputerowa fantomów żelowych w dozymetrii i weryfikacji jakości leczenia w radiochirurgii i radioterapii fotonowej i hadronowej” (projekt finansowany z grantu Plutonium). Jego celem jest udoskonalenie działania oraz zwiększenie użyteczność LCT w dozymetrii i weryfikacji jakości leczenia.
2. „Wstępne badanie i modyfikacje właściwości fizycznych oraz odpowiedzi radiochromicznej fantomów-dozymetrów polimerowo-żelowych w polach wiązek fotonów i hadronów” (projekt finansowany z grantu Technetium). Jego celem są prace inżynierskie zmierzających do rozwoju prototypu dozymetru polimerowo-żelowego, z szczególnym uwzględnieniem wymogów wynikających z potrzeb użytkownika klinicznego.

W zeszłym roku koło pomagało przy organizacji międzynarodowej konferencji OPTO 2023 odbywającej się na PG.

Poza projektami naukowymi, koło angażuję się w działania popularyzujące naukę takie jak Bałtycki Festiwal Nauki oraz prowadzenie zajęć w ramach Akademii ETI.

Przewodniczący - Jakub Młodawski
    Opiekun naukowy - dr inż. Mateusz Ficek (ETI), dr Brygida Milewska prof. PG (FTiMS), mgr inż. Marta Marszewska

Koło międzywydziałowe: Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
    Siedziba:
    Budynek A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki - EA 349