Koło Naukowe "Wytrzymałość i Ryzyko" | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe "Wytrzymałość i Ryzyko"

Koło naukowe „Wytrzymałość i Ryzyko” zajmuje się kwestiami związanymi z mechanika konstrukcji, analizą wytrzymałościową konstrukcji okrętowych jak i oceanotechnicznych. Skupia ono w sobie osoby zainteresowane modelowaniem konstrukcji okrętowych jak i oceanotechnicznych i ich analizą wytrzymałościową. W ramach realizowanych projektów wymieniane są doświadczenia jak i wiedza pomiędzy członkami koła co pomaga osobą początkującym w mechanice konstrukcji jak i w samym kole pogłębiać wiedzę z tego zakresu jak i realizować swoje zainteresowania. Realizowane projekty są inicjatywą samych studentów i często przeradzają się w ich prace dyplomowe ułatwiając tym samym realizowanie celów na studiach nie rezygnując przy tym z własnych celów. Aby móc realizować wybrane projekty w ramach koła realizowane są szkolenia z różnego rodzaju programów typu CAE pomagające w zrozumieniu danych zagadnień jak i umożliwiające zdobycie kompetencji przydatnych w późniejszej karierze zawodowej.

Przewodniczący - Małgorzata Kunicka
    Opiekun naukowy - dr inż. Krzysztof Wołoszyk, dr hab. inż. Jakub Montewka prof. PG

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa
    knwir.wimio@student.pg.edu.pl,