Koło Studentów Techniki Okrętowej "KORAB" | Politechnika Gdańska

Koło Studentów Techniki Okrętowej "KORAB"

Koło Studentów Techniki Okrętowej "KORAB" - KSTO KORAB

KSTO KORAB realizuje szereg skomplikowanych projektów: łodzie solarne, rowery wodne, łodzie podwodne napędzane siłą mięśni i jachty RC. Nasze projekty rywalizują na wielu zawodach w Europie i Ameryce. Tylko w 2023 roku pojechaliśmy z Solarem (Hydrofoil boat) do Holandii, z Nautilusem (Submersible) do USA, a z Waterbike'ami do Niemiec, gdzie zdobyliśmy III miejsce spośród 20 załóg.

W Korabie stawiamy przede wszystkim na samorozwój naszych członków. Przy wyżej wymienionych projektach każdy ma możliwość rozwinąć umiejętności praktyczne, np. tworzenie kompozytów czy spawanie. Pokazujemy proces projektowania (wykonywanie obliczeń MES i symulacji CFD), a także planowania wykonania projektu, czyli pozyskiwanie środków oraz materiałów od sponsorów i wydziału, ale także zarządzanie pracą zespołu. Członkowie naszego koła dodatkowo mają okazje skorzystać z takich aktywności, jak: wycieczki do ekskluzywnych stoczni jachtowych; warsztaty z umiejętności miękkich w firmach zewnętrzny, np. DAMEN; szkolenia z programów do modelowania 3D; szkolenia nurkowe; darmowe nurkowanie z profesjonalnym sprzętem.

W tym roku przygotowujemy się przede wszystkim do wyjazdów na kolejną edycję International Waterbike Regatta we Flensburgu oraz Monaco Energy Boat Challange. Jednocześnie w 2024 roku nasze koło będzie obchodzić 100-letnią rocznicę powstania, z okazji czego będziemy organizować event otwarty na starym mieście w Gdańsku.

Prezes - Aleksander Longa
    Opiekun naukowy - dr inż. Wojciech Leśniewski

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (dawny Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa)
    korabpg@gmail.com