Międzyuczelniane Koło Naukowe Optoelektroniki "OPTICA" | Politechnika Gdańska

Międzyuczelniane Koło Naukowe Optoelektroniki "OPTICA"

Międzyuczelniane Koło Naukowe "OPTICA"

Studentów Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Koło Naukowe GUT OPTICA jest pierwszym międzyuczelnianym kołem naukowym studentów Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Skupiamy się na innowacjach i badaniach w dziedzinie optyki i fotoniki. Jesteśmy aktywni w wielu obszarach, w tym w badaniach nad nowymi materiałami półprzewodnikowymi, metrologii optycznej i rozwoju innowacyjnych platform diagnostycznych dla medycyny. Nasze projekty obejmują również inicjatywy edukacyjne, mające na celu popularyzację nauki, oraz projekt "Mental Health in Academia". Bierzemy udział w licznych międzynarodowych konferencjach naukowych (w USA, Europie i Azji), gdzie nasze innowacyjne rozwiązania są regularnie nagradzane. Głównym elementem naszej działalności jest wkład w rozwój nauki oraz możliwość oferowania studentom praktycznego doświadczenia w realizacji projektów badawczych. Szukamy pasjonatów nauki, gotowych dołączyć do naszego zespołu i wspólnie pracować nad przyszłością technologii. Ze względu na liczne osiągnięcia nasze inicjatywy są chętnie finansowane przez Optical Society of America, sponsorów zewnętrznych, projekty grantowe i Politechnikę Gdańską.

Prezes - Marta Szczerska
    Opiekun naukowy - prof. dr hab. inż. Małgorzata Szczerska

Zastępca opiekuna naukowego - dr inż. Paweł Wityk

Koło międzyuczelniane