Międzywydziałowe Koło Naukowe Krótkofalowców „SP2PZH” | Politechnika Gdańska

Międzywydziałowe Koło Naukowe Krótkofalowców „SP2PZH”

Międzywydziałowe Koło Naukowe Krótkofalowców "SP2PZH"

Międzywydziałowe Koło Naukowe Krótkofalowców na Politechnice Gdańskiej to społeczność skupiona wokół pasji do krótkofalarstwa i szeroko pojętej radiokomunikacji. Nasze Koło skupia się na rozwijaniu umiejętności technicznych, promowaniu zainteresowań naukowych oraz integrowaniu studentów z różnych wydziałów i osób spoza uczelni poprzez wspólną pasję radiokomunikacyjną.

Nasza działalność obejmuje wiele obszarów krótkofalarstwa, od podstaw obsługi radiostacji po konstrukcje urządzeń radiowych, eksperymenty antenowe i zagadnienia łączności cyfrowych. Niektórych interesują łączności radiowe z dalekimi krajami, innych łączności na bardzo wysokich lub bardzo niskich częstotliwościach, jeszcze inni radioamatorzy chcą móc legalnie budować własne nadajniki – nie musisz się interesować wszystkimi aspektami krótkofalarstwa by znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Inicjatywy:

• Cotygodniowe spotkania, podczas których dzielimy się wiedzą, prezentujemy osiągnięcia, oraz wspólnie planujemy nowe aktywności i wydarzenia.
  • Organizujemy terenowe łączności i testy techniczne.
  • Bierzemy udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Krótkofalowców i licznych konkursach.

Jeżeli pasjonujesz się krótkofalarstwem, radiokomunikacją albo chcesz nauczyć się czegoś ciekawego, to poszukujemy właśnie Ciebie. Zapraszamy do naszego klubu każdego, kto chce wspólnie rozwijać pasję do krótkofalarstwa.

Prezes - Piotr Kolasiński
    Opiekun naukowy - dr hab. inż. Jarosław Sadowski