Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej - NKCh | Politechnika Gdańska

Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej - NKCh

Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej – NKCh

Początki Koła sięgają roku 1925. Organizacja zrzesza studentów pasjonujących się chemią i wszystkim, co z nią związane. Działalność naukowo-badawcza oscyluje wokół tematyki ochrony środowiska: od wielu lat prowadzimy okresowe badania jakości wód powierzchniowych, od 2015 roku jesteśmy współorganizatorem Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Ochrony Środowiska, aktualnie realizujemy dwa granty badawcze. Ponadto prowadzimy intensywną działalność popularnonaukową. Członkowie Koła mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i wycieczkach technologicznych. Zapraszamy wszystkie osoby, które „czują chemię” do chemii i mają ochotę zaangażować się w nasze projekty.

Prezes - Hubert Kwiatkowski
    Opiekun naukowy - dr hab. inż. Marek Lieder

Wydział Chemiczny
    Siedziba: pok. 011d Chemia „C”