Naukowe Koło Matematyki Studentów Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Naukowe Koło Matematyki Studentów Politechniki Gdańskiej

Naukowe Koło Matematyki to dynamiczna społeczność studentów, pasjonujących się matematyką i chcących pogłębiać swoją wiedzę. Nasze cotygodniowe spotkania to nie tylko okazja do wymiany poglądów i doświadczeń, ale przede wszystkim platforma do prezentacji fascynujących referatów na temat różnych dziedzin matematyki i jej zastosowań. Od teorii gier po topologię algebraiczną, nasze prezentacje stawiają sobie za cel zarówno zaspokojenie ciekawości intelektualnej, jak i rozwijanie umiejętności prezentacyjnych.

Jednym z naszych flagowych wydarzeń jest Matura REWIND dedykowana wszystkim uczniom przygotowującym się do egzaminu maturalnego z matematyki. Podczas tego wydarzenia oferujemy intensywne powtórzenie materiału, udostępniamy praktyczne wskazówki dotyczące egzaminu oraz zapewniamy pomoc w rozwiązywaniu trudności i wątpliwości.

Ponadto, jako członkowie koła, uczestniczymy aktywnie w różnych konferencjach matematycznych. To doskonała okazja do poszerzania horyzontów naukowych, nawiązywania kontaktów z innymi entuzjastami matematyki oraz dzielenia się własnymi badaniami i refleksjami.

Nasze koło to nie tylko miejsce, gdzie rozwijamy pasję do matematyki, ale także wspieramy się nawzajem w nauce i rozwoju osobistym, tworząc inspirującą i przyjazną atmosferę dla wszystkich miłośników tej nauki.

Prezes - Michał Palczewski
    Opiekun naukowy - dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. uczelni