Studenckie Koło Automatyków i Robotyków SKAR | Politechnika Gdańska

Studenckie Koło Automatyków i Robotyków SKAR

Studenckie Koło Automatyków i Robotyków SKAR (dawniej SKALP)

SKAR to studenckie koło naukowe na Politechnice Gdańskiej zajmujące się elektroniką, robotyką, mechaniką i programowaniem. Jesteśmy grupą utalentowanych i kreatywnych studentów, chcących rozwijać się w dziedzinach swoich zainteresowań. Zajmujemy się szerzeniem wiedzy i promocją robotyki jako dziedziny nauki, ale też jako hobby, którym zająć się może każdy. Członkowie naszego koła współtworzą Akademię ETI oraz organizują kursy pozwalające zyskać umiejętności takie jak lutowanie bądź programowanie mikrokontrolerów Stanowimy także miejsce sprzyjające realizowaniu projektów dyplomowych, badawczych oraz grupowych, z których jeden zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy projekt grupowy. Prowadzimy również aktywną współpracę z uniwersytetem Kansai w Japonii, organizując studenckie wymiany naukowe między uczelniami. Na nowych członków koła poszukujemy przede wszystkim ludzi chętnych do rozwijania własnych umiejętności. Jesteśmy też otwarci na studentów bez doświadczenia i umożliwiamy rozpoczęcie przygody z robotyką i automatyką w towarzystwie ludzi chętnych do dzielenia się wiedzą. Nasz warsztat znajduje się w sali 551 na 5. piętrze starego budynku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Pracujemy pod opieką Katedry Sygnałów i Systemów WETI.

Prezes - Damian Kąkol
    Opiekun naukowy -