Zrzeszenie Międzyuczelnianych Kół Naukowych Neuronauki Cerebrum | Politechnika Gdańska

Zrzeszenie Międzyuczelnianych Kół Naukowych Neuronauki Cerebrum

MKNN Cerebrum zajmuje się pogłębianiem i popularyzacją wiedzy z zakresu neuronauki w dyscyplinach psychologii, nauk o zdrowiu oraz inżynierii biomedycznej.

Dnia 8.12.2023 członkowie naszego Koła zajęli II miejsce w konkursie „Mistrzowie współpracy Fahrenheita” organizowanego przez Związek Uczelni Fahrenheita, wygrywając dofinansowanie na prowadzony przez nas projekt BrainSync. Aparatura techniczna do projektu opracowywana jest na Politechnice Gdańskiej.

Co roku bierzemy udział w międzynarodowej i multidyscyplinarnej konferencji Kongres Młodej Nauki, odbywającą się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego oraz przygotowujemy materiały edukacyjne na Dzień Świadomości Autyzmu.

Bierzemy również udział w Dniach Mózgu i Dniach otwartych na terenie Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Tygodniu Neuroróżnorodności i Dniach otwartych na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Planujemy przedstawić materiały edukacyjne podczas Pikniku Nauki Fahrenheita i przeprowadzić cykl spotkań psychoedukacyjnych dla mieszkańców Gdańska.

Szukamy osób zainteresowanych neuronauką, ciekawych, jak działa mózg człowieka i co nam to działanie może powiedzieć o jego zachowaniu. Osób chętnych do:

• nauki nowych sposobów badania jak działa ludzki mózg, analizy tych danych i przedstawienia ich w formach naukowych, np. wystąpienie na konferencji, podczas projektów badawczych, takich jak BrainSync;
  • poszerzenia swojej neuronaukowej wiedzy podczas prowadzonych przez nas warsztatów i spotkań psychoedukacyjnych.

Prezes – Patrycja Żurawska (studentka GUMed)
    Wiceprezes – Patrycja Tomczak (studentka UG)

Sekretarz – Klaudia Strus (studentka PG)

Opiekunowie naukowi - dr Michał Kucewicz (PG), dr Anna Marcinkowska (GUMed), dr Aleksandra Mańkowska (UG)