#studenci #nauka | Politechnika Gdańska

Treść strony

To oni zawalczą o Czerwoną Różę

grafika Czerwonej Róży
Tomasz Ciborowski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Koło Naukowe „Materiały w Medycynie” z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa wygrali uczelniany etap i będą reprezentować Politechnikę Gdańską w finale tegorocznej edycji Konkursu o Czerwoną Różę.

Inż. Tomasz Ciborowski – zwycięzca uczelnianego etapu w kategorii „najlepszy student”

Tomasz Ciborowski jest studentem piątego roku budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

I edycja konkursu o Nagrodę Centrum Materiałów Przyszłości

Nagroda CMP

I edycja konkursu o Nagrodę Centrum Materiałów Przyszłości za najlepszą pracę inżynierską lub magisterską, przygotowaną w obszarze tematycznym powiązanym z nowoczesnymi materiałami oraz obronioną w roku kalendarzowym 2023.

Komplet dokumentów należy złożyć na adres email piotr.jasinski@pg.edu.pl w terminie do 25 kwietnia 2024 roku.

Laureat nagrody otrzyma dofinansowanie kosztów rejestracji w konferencji naukowej na kwotę nie przekraczającą 5000 PLN.

Rola architektów w kryzysach humanitarnych. Zbudują schronienia z materiałów z recyklingu

Uczestnicy projektu "Shelter - Learning by Doing"
Grupa studentów z Wydziału Architektury skonstruuje tymczasowe schronienia na terenie Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. To część projektu „Shelter – Learning by Doing”, którego celem jest pokazanie kreatywnego podejścia młodych architektów i planistów do budowy schronień w odpowiedzi na globalne problemy humanitarne.

Projekt powstał w ramach seminarium obieralnego organizowanego przez doktoranta, architekta i urbanistę Bahaa Bou Kalfoni, urbanistkę dr inż. arch.

I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. Naukowe atrakcje dla dzieci i młodzieży

Klepsydra
17 marca na Politechnice Gdańskiej odbędzie się I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. W programie eksperymenty, pokazy, quizy i zabawy naukowe.  

Co to jest inżynieria materiałowa, jak bada się materiały i wymyśla nowe, gdzie po takich studiach może pracować ich absolwent. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczestnicy wydarzenia będą mogli odnaleźć podczas wielu naukowych aktywności. Dzień Inżynierii Materiałowej dedykowany jest przede wszystkim uczniom szkół ponadpodstawowych oraz najmłodszym.

Otwarcie wystawy „CLEANTECH" z udziałem Ambasadora Szwajcarii

Ambasador Szwajcarii
Czy technologia może ocalić świat? Takie pytanie postawili sobie twórcy wystawy „CLEANTECH”, prezentującej innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne, które są wsparciem w walce ze zmianami klimatycznymi. Można ją oglądać w holu Gmachu Głównego do 30 listopada.

Wystawa prezentowana jest różnych miastach Polski przez Ambasadę Szwajcarii, by zainspirować innych do współpracy nad zrównoważoną przyszłością. Na Politechnice Gdańskiej otworzyli ją 14 listopada – Ambasador Szwajcarii w Polsce, Fabrice Filliez oraz prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

Najbardziej innowacyjni nauczyciele akademiccy nagrodzeni

Na zdj. od prawej: prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, prof. Joanna Mytnik, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji PG, prof. Mariusz Kaczmarek, prof. ds. kształcenia, prof. Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckich, dr hab. inż. arch. Marek Wysocki z Wydziału Architektury
Webquest akademicki, interdyscyplinarna szkoła leśna, wirtualne laboratorium – to niektóre z trzynastu projektów nauczycieli akademickich nagrodzonych w drugiej edycji Konkursu Innowacji Dydaktycznych zorganizowanego przez Centrum Nowoczesnej Edukacji PG.

W ramach drugiej edycji konkursu wpłynęły 32 projekty na łączną kwotę 571 tys. zł, najwięcej z Wydziału Architektury oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Nagrodzono 5 projektów z Wydziału Architektury, 3 z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, 2 z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, 2 z Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz jeden projekt z Centrum Języków Obcych. Na ich realizację rektor przeznaczył w sumie 206 tys. zł.

Prof. Andy Felt z University of Wisconsin poprowadzi zajęcia na PG

Prof. Andy Felt
Profesor Andy Felt z University of Wisconsin, stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta przez najbliższy rok będzie prowadził zajęcia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Będą to zarówno zajęcia objęte programem studiów dla studentów WFTiMS, jak i zajęcia obieralne dla wszystkich studentów Uczelni Farenheita.

W semestrze zimowym prof. Andy Felt poprowadzi zajęcia z przedmiotu Wprowadzenie do modelowania procesów decyzyjnych w języku AMPL otwarty dla wszystkich studentów z Uczelni Fahrenheita. Do współpracy zaproszeni są także pracownicy Politechniki Gdańskiej zainteresowani tematyką modelowania procesów decyzyjnych oraz metodą PBL.

Uczenie maszynowe i Sztuczna inteligencja - nowe specjalności na PG

Student przy komputerze
Politechnika Gdańska uruchamia dwie nowe specjalności, które świetnie wpisują się w obecne trendy w informatyce i wyzwania cywilizacyjne. Ich otwarcie posłuży wykształceniu najwyższej klasy specjalistów w nowoczesnych i pożądanych na rynku pracy dziedzinach: uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Obydwie specjalności, utworzone na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG jako studia magisterskie II stopnia, zostaną uruchomione już w lutym 2021 r.

Subskrybuj #studenci #nauka