Dr Beata Krawczyk-Bryłka nową dyrektor studiów MBA Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-07-05

Dr Beata Krawczyk-Bryłka nową dyrektor studiów MBA Politechniki Gdańskiej

Dr Beata Krawczyk-Bryłka. Fot. materiały WZiE
Dr Beata Krawczyk-Bryłka. Fot. materiały WZiE 
1 czerwca 2021 stanowisko dyrektor programu International MBA in Strategy, Programme and Project Management objęła dr Beata Krawczyk-Bryłka, adiunkt Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, psycholog biznesu, doktor nauk o zarządzaniu, ekspert w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim i przedsiębiorczości, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG

Oficjalne przekazanie obowiązków miało miejsce podczas uroczystego wręczenia dyplomów X edycji  programu w dniu 21 maja 2021 r. przez dr Barbarę Geniusz-Stepnowską, dyrektor MBA w latach 2008-2021.

 – Dziękuję za wspólny czas z programem MBA. Przez te wszystkie lata mogliśmy wspólnie się rozwijać, budując piękne relacje ze studentami, biznesem i absolwentami naszego programu. Chciałabym szczególnie podziękować pierwszemu dziekanowi, prof. Piotrowi Dominiakowi, który zaufał mi zapraszając mnie na uczelnię właśnie do stworzenia i poprowadzenia programu MBA. Wspólnie z nim i kolejnymi dziekanami zrealizowaliśmy nasze cele: akredytację AMBA, międzynarodowe uznanie, rozpoznawalność marki MBA Politechniki Gdańskiej w rankingach krajowych i zagranicznych. 15 lat temu wydawało się nam to  bardzo trudne, a jednak… – podsumowała dr Barbara Geniusz-Stepnowska.

Doświadczenie

Dr Beata Krawczyk-Bryłka z wykształcenia jest psychologiem biznesu, doktorem zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Dr Beata Krawczyk-Bryłka jest naukowcem, autorem ponad 80 publikacji z zakresu zarządzania wirtualnymi zespołami, przedsiębiorczości, zaufania w zespole i zarządzania zasobami ludzkimi (ORCID: 0000-0001-7677-9549). Kierowała projektem NCN: „Model działania zespołów przedsiębiorczych. Jak działają efektywne zespoły przedsiębiorcze?” (2018-2021), uczestniczyła w projektach badawczych (Zespół ds. kapitału naukowego PG, 2017-2020; „Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa”, 2015 PARP i SGH; „Centrum Doskonałości NIWA”, PG, 2013-2015). Obecnie pełni rolę Eksperta Biznesowego HPC w międzynarodowym projekcie „National Competence Centresin the framework of EuroHPC”, realizowanym w ramach programu Horyzont 2020.

Bierze udział w licznych projektach dydaktycznych (np. Politechnika Wielu Pokoleń, 2019-2021; Program Rozwoju Kompetencji studentów WZiE, 2016 – 2017; Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości, konkursu T.I.M.E.S. C’ESTIEM). Aktywnie uczestniczy w programie Erasmus+ (Wielka Brytania, Łotwa, Hiszpania, Finlandia, Portugalia).

Jest licencjonowanym ekspertem Extended DISC, posiada certyfikat metodyki zarządzania projektami  PRINCE2.

Współpracowała z wieloma organizacjami z otoczenia Uczelni, prowadząc programy rozwoju kompetencji menedżerskich i wspierając procesy zarządzania zasobami ludzkimi (np. Elan IT Resource Sp. z o.o., Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Blue Media Sp. z o.o., PARP, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Consellier Doradztwo Personalne, Gdańska Fundacja Wody, Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha, Starter Gdańsk, Gdańska Fundacja Dobroczynności, Dermscan Poland).

Nowe wyzwanie

Nowa dyrektor jest znana społeczności MBA Politechniki Gdańskiej. Jest zaangażowana w realizację programu MBA jako wykładowca (prowadząc przedmioty: Business Negotiations & Conflict Resolution oraz Managerial Talent Diagnosis), a także jako Quality Lead, odpowiedzialny za moduł: People Management & Self Development oraz koordynator procesu Capstone Projects.

Odkąd pracuję na Uczelni, moją misją jest wspieranie studentów poprzez rozwijanie ich umiejętności interpersonalnych, rozbudzanie ich ciekawości i odpowiedzialności za siebie i środowisko społeczne, w którym funkcjonują. Wierzę w wartość współpracy opartej na zaufaniu. Cenię wrażliwość w budowaniu relacji i rzetelność w realizacji celów, które podejmujemy. Jestem przekonana, że każdy z nas ma różne talenty i wystarczy determinacja, by je rozwijać i odwaga, by z nich korzystać – mówi dr Beata Krawczyk-Bryłka.

Dyrektor International MBA PG zapowiedziała, że jednym z ważnych elementów nowej strategii zarządzania będzie zbudowanie silnej społeczności MBA Politechniki Gdańskiej. Wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy studentami, absolwentami i ekspertami to wielka wartość dla wszystkich interesariuszy. Ważna jest też integracja uczestników programu MBA ze środowiskiem Politechniki Gdańskiej, prowadzenie dyskusji na styku nauki i biznesu i stymulowanie się do wzajemnego rozwoju.

– Jako dyrektor programu MBA chcę wsłuchiwać się w potrzeby naszych studentów MBA i otoczenia biznesowego, w którym oczekuje się od nich, że będą świadomymi, kreatywnymi liderami przyszłości – podkreśla dr Beata Krawczyk-Bryłka.

761 wyświetleń