Dlaczego 5G straszy? Naukowcy PG obalają mity [„DLACZEGO?”, odc. 4] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-20

Dlaczego 5G straszy? Naukowcy PG obalają mity [„DLACZEGO?”, odc. 4]

grafika do 4. odcinka cykluDlaczego
Dlaczego zagadnienia związane z rozwojem sieci 5G nadal wywołują kontrowersje i obawy? Twórcy cyklu „Dlaczego?” zadali to pytanie młodym naukowcom z Politechniki Gdańskiej.

Już ok. 2 mln internautów obejrzało pierwsze trzy odcinki popularnonaukowego cyklu wideo pt. „Dlaczego?”, którego koproducentem jest Politechnika Gdańska, a który dystrybuuje na swojej głównej stronie Gazeta.pl – jeden z największych portali informacyjnych w Polsce.

W sobotę odbyła się premiera 4. odcinka, w którym główną rolę odegrali tym razem doktoranci PG z kierowanej przez prof. Michała Mrozowskiego Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej: mgr inż. Luiza Leszkowska i mgr inż. Damian Duraj. Tandem młodych naukowców, których opiekunem jest prof. PG Łukasz Kulas, pomógł twórcom cyklu w obalaniu najpopularniejszych mitów dotyczących rozwoju sieci 5G, a także wyjaśniają jak działa ta technologia. Z efektem ich pracy można się zapoznać na stronie Gazeta.pl.

Mgr inż. Luiza Leszkowska i mgr inż. Damian Duraj

Obejrzysz 4. odcinek cyklu „Dlaczego?” na GAZETA.PL

O cyklu „Dlaczego?”

Cykl „Dlaczego?" jest skierowany głównie do młodych widzów i został zainspirowany najpopularniejszymi pytaniami, jakie wpisują do internetowych wyszukiwarek. Politechnika Gdańska jest patronem naukowym i koproducentem cyklu, stąd w udzielaniu odpowiedzi pomagają naukowcy i doktoranci PG, którzy brali też udział w tworzeniu scenariuszy i udzielali konsultacji naukowych twórcy i reżyserowi formatu - Sebastianowi Wasilewskiemu, którego firma Based Media stoi za powstaniem cyklu. Wiele ujęć umieszczonych w serii „Dlaczego?” nakręcono w specjalistycznych laboratoriach PG oraz plenerach kampusu w Gdańsku Wrzeszczu.

Pierwszy sezon ma 8 odcinków, publikowanych w tygodniowych odstępach – co sobotę ok. godz. 10:00 – na otwarciu głównej strony Gazeta.pl, jednego z najpopularniejszych portali internetowych w Polsce, a także w serwisie YouTube Politechniki Gdańskiej.

Odcinek 1 – Dlaczego oceny w szkole nie mają sensu?

Odcinek 2 – Dlaczego piłkarze tyle zarabiają?

Odcinek 3 – Dlaczego energia z wiatru to nasza jedyna nadzieja?

177 wyświetleń