Nagrody i wyróżnienia dla Katedry Systemów Multimedialnych PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-25

Nagrody i wyróżnienia dla Katedry Systemów Multimedialnych PG

3 panów
Prof. Andrzej Czyżewski (przy mikrofonie) i doktorant wdrożeniowy PG Andrzej Sroczyński otrzymali główną nagrodę w kat. „Najlepsza praca naukowo – badawcza” podczas XV Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) w Warszawie. Fot. mat. ITS.
Prowadzona przez prof. Andrzeja Czyżewskiego Katedra Systemów Multimedialnych, mieszcząca się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, otrzymała w ostatnim czasie kilka prestiżowych nagród i wyróżnień.

W dniu 9 października 2023 r., podczas uroczystej gali nagród zorganizowanej w ramach XV edycji Polskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych w Warszawie, prof. Andrzej Czyżewski i doktorant wdrożeniowy PG Andrzej Sroczyński zostali wyróżnieni tytułem Lider ITS w kategorii „Najlepsza praca naukowo – badawcza”. Uzyskanie wyróżnienia było możliwe dzięki opublikowaniu wyników badań nad zastosowaniem sztucznej inteligencji we wcześniej opracowanym w KSM systemie Inteligentnych Znakach Drogowych.

Więcej informacji na stronie kongresu ITS.

To nie wszystko. Nieco wcześniej, 2 października 2023 r., pracownik Katedry Systemów Multimedialnych, dr Sebastian Cygert, wspólnie z IDEAS NCBR i Computer Vision Center w Barcelonie, znalazł się wśród zwycięzców zawodów Test-Time Adaptation Challenge w ramach warsztatów Visual Continual Learning podczas konferencji ICCV 2023 w Paryżu. Otrzymał tam wyróżnienie wraz ze współautorami projektu.

Pracownicy katedry dostali docenieni również przez fundację „Światło”. W związku z jubileuszem 20-lecia fundacji z zakładem opiekuńczo-leczniczym w Toruniu, prof. Andrzej Czyżewski otrzymał podziękowania i pamiątkowy obraz za wieloletnią współpracę zespołu Katedry Systemów Multimedialnych na rzecz tworzenia rozwiązań technicznych, które wspierają komunikowanie się z osobami w śpiączce. Wynikiem tej współpracy są wdrożone urządzenia, m.in. CyberOko, a także szereg publikacji naukowych.

– Zapoczątkowane przed laty działania, które przełożyły się na bliską współpracę Politechniki Gdańskiej z fundacją „Światło”, doprowadziły do powstania w naszej katedrze nowego Laboratorium Elektrofizjologii Mózgu i Umysłu, które zorganizował dr Michał Kucewicz – uzupełnia prof. Andrzej Czyżewski. – Efektem było pozyskanie kilku kolejnych projektów badawczych, m.in. z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także nawiązanie stałej współpracy z amerykańską Mayo Clinic w Minnesocie.

351 wyświetleń