Warsztaty twórczego recyklingu. Myśl eko-pozytywnie, twórz kreatywnie! | Politechnika Gdańska

Warsztaty twórczego recyklingu. Myśl eko-pozytywnie, twórz kreatywnie!

zdjęcie do przedmiotu Warsztaty tworczego

Problemy środowiska naturalnego nie są Ci obojętne?
Chcesz pogłębić swoją wiedzę w zakresie segregacji odpadów?
Pewnie wiesz, co to jest recykling, ale czy znane jest Ci pojęcie upcyklingu?
A może lubisz prace rękodzielnicze i chcesz spróbować swoich sił wytwarzając wspólnie z rodziną różne ozdoby i upominki?

Celem zajęć jest uwrażliwienie uczestników na aktualne problemy inżynierii środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Warsztaty mają formę wykładu połączonego z zajęciami o charakterze rękodzielniczym, które poprzez swoją formę zachęcają do nauki dobrych praktyk, takich jak poszanowanie zasobów środowiska, racjonalna gospodarka odpadowa oraz świadomy recykling.

Proponowana forma zajęć jest próbą udowodnienia, że segregacja odpadów nie jest przykrym obowiązkiem, a wręcz przeciwnie  może być zabawą, która pobudza wyobraźnię. Podstawowym zadaniem warsztatów jest wyrobienie wśród uczestników nawyku systematycznej segregacji, ale przede wszystkim ograniczenia ilości generowanych odpadów, co procentuje wprowadzeniem tego pozytywnego zwyczaju w życie całych rodzin.

Dla kogo: dzieci w wieku 7-9 lat oraz ich opiekunowie

Forma zajęć: warsztaty

Efekty kształcenia: wzrost wiedzy dotyczącej aktualnych problemów inżynierii środowiska, kształtowanie postaw prośrodowiskowych oraz zmiany podejścia do segregacji odpadów i tym samym troski o środowisko, a także rozwijanie zdolności manualnych.

Liczba godzin przedmiotu: 9 godzin lekcyjnych

Liczebność grupy: maksymalnie 15 osób w grupie

Jednostka realizująca: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Osoby prowadzące zajęcia:

• dr inż. Karolina Fitobór
  • Ewa Kamińska

Współpraca merytoryczna: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku (Dorota Michałka-Urbaniak)