FAQ czyli po co właściwie aplikować do Gdańsk Tech Startup School | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-14

FAQ czyli po co właściwie aplikować do Gdańsk Tech Startup School

Dlaczego warto aplikować do programu Szkoły Startup?
Dlaczego warto skorzystać z programu warsztatowo-szkoleniowego Startup School One? O czym pomyśleć jeszcze przed przygotowaniem zgłoszenia? Co można zyskać podczas zajęć Gdańsk Tech Startup School? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w komentarzach uczestników minionych edycji programu.

EVOL (Arsenii Brazhnyk, Volodymyr Zhelnov)

• Udział w programie Szkoły Startup „Sprawdź swój pomysł” nauczył nas tego że zawsze warto zaczynać od poszukiwania problemu który istnieje na rynku, a potem tylko budować rozwiązanie/produkt.
Trzy najważniejsze rady dla osób, które zastanawiają się nad udziałem w programie to:
  1. Patrzcie na ten program z punktu widzenia doświadczenia które możecie dostać i kontaktów które możecie nawiązać,
  2. Nie bójcie się prezentować swojego pomysłu i otrzymywać konstruktywną krytykę,
  3. Nie bójcie się zmieniać swojego pomysłu i rozszerzać granicy myślenia.

DUST DETECTOR (Maciej Jasiński, Małgorzata Rudnicka)

• Zanim zgłosisz swój projekt do programu warto porozmawiać z osobami, które wzięły udział w programie.
  • Przed aplikowaniem do programu nie warto przejmować się na zapas tym, że mój pomysł być może nie jest najlepszy.

LEHATA  (Paweł Ścibiorski, Kuba Trojan)

• Nad naszym projektem pracowaliśmy już od jakiegoś czasu, ale dzięki Szkole Startup udało nam się zbadać istotne potrzeby rynku i zrewaluować nasze pomysły.
  • Na bazie tego dokonaliśmy koniecznych zmian w Lehacie a jednocześnie zdobyliśmy duże ilości wiedzy między innymi o pozyskiwaniu klientów, badaniu rynku i marketingu.

CONNPOT  (Michał Kaczmarek, Piotr Szabowski, Paweł Makarewicz, Natalia Kosakowska)

• Zanim zgłosisz swój projekt do programu warto pomyśleć o tym w jaki sposób chcesz rozwijać swój projekt i do kogo ma być adresowany.
  1. To świetne doświadczenie, po którym spojrzysz na wiele produktów pod innym kątem.
  2. To dobra szansa na rozmowę z ekspertami i zadanie nurtujących pytań.
  3. To świetne miejsce na spotkanie pozytywnych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

RE-CANDY  (Magdalena Fabjanowicz)

• Udział w programie Szkoły Startup „Sprawdź swój pomysł” nauczył mnie jak przerodzić pomysł w projekt biznesowy. Pokazał mi, że można zgłosić się do programu z samym pomysłem i pracować nad nim tak by można było z pomysłu stworzyć ciekawy projekt na biznes. Teraz już wiem, że aby prowadzić firmę nie można być nieśmiałym, nie można się bać, trzeba wyjść do ludzi pytać, zbierać opinie i sprawdzać swój pomysł na wielu płaszczyznach.

• Przed aplikowaniem do programu nie warto przejmować się na zapas, że nie znamy się na prowadzeniu działalności i nie wiemy od czego zacząć. Podczas szkolenia dostajemy ogromny zasób wiedzy i wsparcia.

• Zanim zgłosisz swój projekt do programu warto pomyśleć o zespole, z którym chciała/-byś realizować swój pomysł. Warto zadbać by byli to ludzie godni zaufania, kreatywni, pracowici i z którymi dobrze się dogadujesz.
  1. Nie warto się wahać. Nic nie tracisz, nawet jeżeli pomysł, z którym przyjdziesz okaże się nietrafiony, być może już podczas zajęć wpadniesz na pomysł, który odniesie sukces i/lub zdobędziesz cenne doświadczenie i wiedzę, które przełożą się na Twoją późniejszą ścieżkę zawodową.
  2. Zainspiruj się historiami innych startupów. Poczytaj i podążaj odważnie za marzeniami.
  3. Warto zgłosić się do programu w kilka osób, zawsze łatwiej jest się wtedy podzielić zadaniami i rozwiązywać problemy.

GREENTECH.PLACE (Kristina Golubenko, Anna Marchewka)

• W programie zyskałyśmy różnorodną wiedzę i zapoznałyśmy się z narzędziami, które pozwalają przetestować pomysł.
Nasze rady dla osób, które rozważają, czy zgłosić się ze swoimi pomysłami do programu:
  1. Warto zadbać o dobry zespół (o ludzi, których znasz i którzy będą dla ciebie inspirujący, ale też z którymi będziesz mieć tę samą wizję na projekt, co Ty)
  2. Rozwijaj pomysł, który jest dla ciebie inspirujący
  3. Bądź cierpliwy: może być potrzebny długi czas, zanim projekt stanie się dochodowy
  4. Pamiętaj o tym, że to rynek weryfikuje produkt, klient sam najlepiej wie jakie są jego potrzeby
  5. Twój pomysł ewaluować w inną stronę i to też jest ok.

Idź po informacje o aktualnym naborze do programu