Koło Naukowe Inżynierii Systemów Komunikacji Bezprzewodowej "WiComm Yuniors" | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Inżynierii Systemów Komunikacji Bezprzewodowej "WiComm Yuniors"

Głównym obszarem działania koła WiComm Yuniors jest szeroko pojęta integracja i wytwarzanie systemów bezprzewodowych, w tym na potrzeby systemów komunikacji 5G oraz przyszłych, rozwiązań Internetu Rzeczy IoT (ang. Internet of Things) oraz zastosowań dla Przemysłu 4.0. W tym celu studenci wykorzystują systemy radarowe pracujące w zakresach częstotliwości 24 GHz, układy przetwarzania sygnałów radiowych wykorzystujących techniki radia programowalnego SDR (ang. Software Defined Radio) oraz dedykowane układy mikrokontrolerów i komputerów jednoukładowych. Nieprzerwanie, kluczowymi elementami wielu systemów realizowanych przez członków koła są układy antenowe i mikrofalowe, pozwalające na opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze bezprzewodowych systemów wbudowanych, m.in. w obszarze bezpiecznej komunikacji bezprzewodowej (np. z dronami, robotami) czy lokalizacji wewnątrz i na zewnątrz budynków bez wykorzystania GPS.

Prezes - Benedykt Sikorski
Opiekun naukowy - dr inż. Łukasz Kulas