dr hab. inż. Grzegorz Lentka, prof. uczelni | Politechnika Gdańska

data urodzenia
1972

wykształcenie

• Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki (1996)

stopień/tytuł naukowy

• doktor habilitowany – Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (2014),
  • doktor – Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (2003)

zatrudnienie

• Politechnika Gdańska: asystent (2000–2003), adiunkt (2003–2017), profesor nadzwyczajny (2017–2019), profesor uczelni (od 2019)

pozycja akademicka

• prodziekan ds. organizacji studiów (od 2022),
  • przewodniczący komisji programowej podkierunku Elektronika (od 2020)
  • koordynator grupy dyscyplin AEiE ora ITiT w Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej (od 2019)

funkcje instytucjonalne

• członek Sekcji Aparatury i Systemów Pomiarowych Komitetu Metrologii i Aparatury Naukowej PAN (2007-2010),
  • członek Komitetu Metrologii i Aparatury Naukowej PAN (2016-2020)

staże zagraniczne i pobyty naukowe

• Dania, Ingenior Hojskolen, Haslev. (luty–czerwiec 1996)
  • Włochy, University of Trento (maj 2004, październik 2005)

członkostwo w towarzystwach naukowych

• redaktor działowy czasopisma Metrology & Measurement Systems (od 2017)
  • członek IEEE, IEEE IMS(od 2007), IEEE CS (od 2014), IEEE YP
  • Członek Friends of Technical Commmitee 7 Measurement Science of IMEKO International Measurement Confederation

zainteresowania naukowe

• metody i przyrządy pomiarowe spektroskopii impedancyjnej do diagnostyki obiektów technicznych
  • wykorzystanie cyfrowego przetwarzania sygnałów w metrologii, pomiarowe zastosowania sygnałów o projektowanych kształtach
  • układy i metody pomiarowe dla czujników (smart sensors)
  • metody pomiaru energii z przeznaczeniem dla aplikacji niskomocowych (n.p. ocena efektywności “energy harvesting”, optymalizacji poboru mocy w mikromocowych zastosowaniach mikrokontrolerów)

publikacje/profil naukowy

Most Wiedzy

ResearcherID

nagrody i odznaczenia

• Nagroda Przeglądu Technicznego za rozwiązanie innowacyjne „Analizator wysokoimpedancyjny” na VI Międzynarodowej Wystawie Wynalazków INNOWACJE 2005 w Gdańsku.
  • II miejsce w konkursie „Najlepsze Wdrożenie PG” 2007.
  • Główna nagroda Medal Mercurius Gedanensis targów Technicon Innowacje, 5 Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji za „Rodzinę przenośnych analizatorów impedancji do diagnostyki powłok antykorozyjnych” wdrożonych do produkcji seryjnej w firmie Atlas Sollich, Gdańsk 28-29. 10 2009.
  • Medal w konkursie Innowacje 2009 na 5 Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji za „Zminiaturyzowany telemetryczny analizator impedancji do diagnostyki powłok antykorozyjnych”, Gdańsk 28-29. 10 2009.
  • Best Poster Award na konferencji 14th Joint International IMEKO TC!+TC7+TC13 Symposium Jena 2011.
  • Medal w konkursie Innowacje 2012 na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji za „Rodzina szybkich i zminiaturyzowanych analizatorów impedancji nowej generacji, do spektroskopii impedancyjnej dla celów monitorowania i diagnostyki obiektów technicznych oraz biologicznych”, Gdańsk 28-29. 10 2012.
  • Puchar Związku Czeskich Hutników w konkursie Innowacje 2012 na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji za „Rodzina szybkich i zminiaturyzowanych analizatorów impedancji nowej generacji, do spektroskopii impedancyjnej dla celów monitorowania i diagnostyki obiektów technicznych oraz biologicznych”, Gdańsk 28-29. 10 2012.
  • Medal im. Prof. Mieczysława Pożaryskiego nadany przez Zarząd Główny SEP w 2019 r.
  • Nagroda Rektora Politechniki Gdańskiej zespołowa I stopnia za wyróżniająca działalność dydaktyczną (1998, 2000, 2002, 2015).
  • Nagroda Rektora Politechniki Gdańskiej indywidualna II stopnia za wyróżniająca działalność dydaktyczną (2002).
  • Nagroda zespołowa Rektora Politechniki Gdańskiej III stopnia, za osiągnięcia w działalności naukowej (2003, 2006, 2008).
  • Nagroda Rektora Politechniki Gdańskiej zespołowa III stopnia za szczególne osiągnięcia dydaktyczne (2010).
  • Nagroda Rektora Politechniki Gdańskiej indywidualna III stopnia za szczególne osiągnięcia naukowe (2013).
  • Nagroda Rektora Politechniki Gdańskiej indywidualna II stopnia za uzyskanie stopnia naukowego doktora habilitowanego (2014).
  • Nagroda Rektora Politechniki Gdańskiej indywidualna III stopnia za wyróżniająca działalność organizacyjną (2020).
  • Nagroda Rektora Politechniki Gdańskiej zespołowa I stopnia za osiągnięcia organizacyjne (2021)