Pierwszy ogólnopolski Wirtualny Dzień Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-03-22

Pierwszy ogólnopolski Wirtualny Dzień Politechniki Gdańskiej

Wirtualny Dzień Otwarty PG - studio telewizyjne na Dziedzińcu Farenheita
Wirtualny Dzień Otwarty PG - studio telewizyjne na Dziedzińcu Fahrenheita. Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Oberzig, dyrektor Technikum Informatycznego w Pucku, prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, Wiesław Kossakowski, dyrektor III LO w Gdyni oraz prowadzący audycję: dziennikarka Katarzyna Michałowska i Maciej Dzwonnik, rzecznik prasowy PG. Fot. Krzysztof Krzempek/PG 
Ponad 4 300 rejestracji na poszczególne wydarzenia, w tym rekordowo dużo na webinaria i szkolenia oferowane przez Centrum Nowoczesnej Edukacji, ponad 30 tys. użytkowników strony wirtualna.pg.edu.pl i ok. 38 tysięcy wirtualnych odbiorców koncertu zespołu Bitamina. Dzięki ogólopolskiej kampanii reklamowej film zapowiadający WDO został wyświetlony na Youtube i FB ponad 100 tys. razy. Za nami pierwszy Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej.  

Warsztaty, wykłady, pokazy naukowe, a także zasady rekrutacji, możliwość zadawania pytań przez czat w czasie rzeczywistym to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników dnia otwartego, wśród których poza maturzystami byli również nauczyciele i rodzice. Na poszczególne wydarzenia rejestrowały się osoby zarówno z regionu jak i z całej Polski.

mapa

WDO rozpoczął się audycją na żywo z niezwykłego studia telewizyjnego na Dziedzińcu Fahrenheita. Wszystkich uczestników witał prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

Obejrzyj relację 

Każdy z ośmiu wydziałów przygotował bogatą ofertę dla przyszłych studentów. Prezentacje poszczególnych kierunków, charakterystyka zawodów, możliwość wirtualnej wizyty w laboratoriach naukowych, a także spotkania z dziekanami oraz wydziałowymi radami studentów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza różnego rodzaju pokazy naukowe i webinaria, związane z tematyką sztucznej inteligencji, symulacji światów 3D czy robotyką. Imponującą frekwencję miały szkolenia dla uczniów o efektywnej nauce oraz te skierowane do nauczycieli, podpowiadające jak angażować uczniów podczas zajęć zdalnych. W sumie dla uczestników Wirtualnego Dnia Otwartego przygotowano kilkadziesiąt różnorodnych propozycji.

W wydarzeniu nie zabrakło również samych studentów, którzy młodszym kolegom opowiedzieli o tym, jak wygląda życie studenckie, również w czasach pandemii. Forum Organizacji i Kół Akademickich FOKA zaprosiło na przegląd organizacji i kół naukowych, działających na Politechnice Gdańskiej, gdzie można ciekawie spędzać czas, realizować swoje pasje, rozwijać się naukowo i poznawać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wieczorem na Dziedzińcu Fahrenheita odbył się koncert zespołu Bitamina, który zorganizował Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, a który obejrzeć można było na żywo w transmisji na FB SSPG oraz na kanale YouTube PG. Łącznie koncert zanotował ok. 38 tys. wirtualnych odbiorców i blisko 20 tys. wyświetleń. 

Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej przygotował informator o zasadach rekrutacji skierowany do cudzoziemców. 

Zainteresowanych Wirtualnym Dniem Otwartym osób spoza granic Polski było bardzo dużo, nawet z najdalszych rejonów świata. Najwięcej użytkowników było z Europy, przede wszystkim krajów sąsiadujących z Polską, ale odnotowano też wejścia na witrynę z całego świata wg Google Analytics - z Australii, Malediwów, Hong Kongu czy Boliwii.

mapa świata

Dzień otwarty Politechniki Gdańskiej to już tradycja, jednak pandemia wymogła zmianę jego formuły. Dzięki zaangażowaniu wszystkich wydziałów i jednostek uczelni, w tym Centrum Usług Informatycznych PG, PIERWSZY Ogólnopolski Wirtualny Dzień na PG okazał się wydarzeniem, które wzbudziło ogromne zainteresowanie i chociaż nie mogliśmy tym razem spotkać się w murach uczelni, wydarzenia przygotowane online sprawiły, że więcej osób z całej Polski mogło w nich uczestniczyć.

582 wyświetleń