Szkolenia dla pracowników i doktorantów trzech uczelni - publikowanie prac naukowych | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-03-25

Szkolenia dla pracowników i doktorantów trzech uczelni - publikowanie prac naukowych

Związek uczelni
Cykl trzech spotkań online dla pracowników naukowych oraz doktorantów, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu publikowania prac naukowych, a w szczególności publikacji w czasopismach naukowych odbędzie się w kwietniu. Każde seminarium jest poświęcone poszczególnym etapom przygotowania oraz publikacji artykułu naukowego – od jego planowania oraz pisania, przez wybór dobrego czasopisma do jego publikacji, aż po proces recenzji.

Spotkania dedykowane są pracownikom naukowym oraz doktorantom Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy chcą poszerzać wiedzę na temat publikacji prac naukowych. Trzy spotkania składają się na cykl obejmujący wszystkie etapy przygotowania i publikacji artykuły naukowego. 

1. Jak napisać artykuł naukowy?

Podczas tego szkolenia uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób napisać wysokiej jakości artykuł naukowy, który zostanie ciepło przyjęty przez środowisko naukowe i przełoży się na dobrą rozpoznawalność autora. Przedstawione zostaną wskazówki i najlepsze praktyki w pisaniu artykułów naukowych, które pochodzą z doświadczenia wielu naukowców, redaktorów i czytelników. Szkolenie jest adresowane głównie do młodych naukowców, chociaż mile są widziani również bardziej doświadczeni przedstawiciele środowiska akademickiego.

12.04.2021, poniedziałek, godz. 12:00-13:15

Rejestracja

2. Mądry wybór czasopisma

Celem tego szkolenia jest zapoznanie naukowców, doktorantów oraz studentów z dobrymi praktykami w wyborze czasopisma, narzędziami i wskaźnikami bibliometrycznymi, które umożliwiają wybór oraz ocenę czasopism naukowych. Uczestnicy poznają również zasady, o których należy pamiętać korzystając ze wskaźników bibliometrycznych, a także dowiedzą się z jakich narzędzi można korzystać, aby świadomie wybrać dobre czasopismo do opublikowania swojej pracy naukowej. Szkolenie obejmuje również kwestię publikacji w modelu otwartego dostępu.

19.04.2021, poniedziałek, godz. 12:00-13:15

Rejestracja

3. Proces recenzji naukowej

Podczas tego szkolenia zostanie omówiony szczegółowo temat recenzji, której poddawane są artykuły przed publikacją w rzetelnych czasopismach naukowych. Przedstawione będą zasady realizacji recenzji i jej przebieg, jak również rady oraz sugestie pochodzące od redaktorów oraz recenzentów, mówiące na co warto zwrócić uwagę odpowiadając na uwagi zawarte w recenzji.

26.04.2021, poniedziałek, godz. 12:00-13:15

Rejestracja


O prowadzącej:

Dr inż. Katarzyna Gaca-Zając – absolwentka University of Strathclyde, posiadająca blisko dekadę doświadczenia w pracy naukowej i dydaktycznej w Europie, specjalizująca się w chemii polimerów oraz w badaniu kinetyki reakcji chemicznych. Obecnie Starszy Konsultant Klienta w firmie Elsevier, odpowiadająca za rejon Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalistka w zakresie baz danych oraz rozwiązań firmy Elsevier dla naukowców. Pasjonuje się tematyką etyki w pracy i komunikacji naukowej, a także problematyką szeroko pojętej bibliometrii.

312 wyświetleń