Projekty naukowców PG z dofinansowaniem NCN | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-25

Projekty naukowców PG z dofinansowaniem NCN

na zdjęciu logotyp Narodowego Centrum Nauki (czerwono-biały)
Sześcioro naukowców z Politechniki Gdańskiej otrzymało dofinansowanie na realizację projektów badawczych w ramach konkursów OPUS i PRELUDIUM BIS Narodowego Centrum Nauki. Przyznane środki finansowe dla PG to w sumie ponad 7,24 mln zł.

Oto projekty realizowane przez naukowców z Politechniki Gdańskiej, które otrzymały dofinansowanie:

• „Rozszczepialne koniugaty nanonośnik molekularny: antymetabolit o działaniu przeciwdrobnoustrojowym”, kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Sławomir Milewski, Wydział Chemiczny, kwota projektu: 1 378 400 zł (OPUS)
  • „Enzymy szlaku biosyntezy L-metioniny jako nowe cele molekularne dla chemoterapii przeciwgrzybowej”, kierownik projektu: dr hab. inż. Iwona Gabriel, prof. uczelni, Wydział Chemiczny, projekt realizowany w konsorcjum z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (lider - PG), kwota projektu: 1 677 700 zł, w tym kwota dla PG: 1 544 500 (OPUS)
  • „Propolis oraz polifenole pozyskiwane z tego produktu jako potencjalne środki przeciwgrzybicze”, kierownik projektu: dr hab. inż. Piotr Szweda, prof. uczelni, Wydział Chemiczny, projekt realizowany w konsorcjum z  Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (lider – PG), kwota projektu: 1 997 600 zł, w tym kwota dla PG: 1 861 200 zł (OPUS)
  • „Wpływ mimetyków UPF1 ATP na zmutowany immunopeptydom”, kierownik projektu: prof. Theodore Hupp (UG), projekt realizowany w konsorcjum z Uniwersytetem Gdańskim (lider), na PG projekt realizuje dr hab. Sławomir Makowiec, prof. uczelni z Wydziału Chemicznego, kwota projektu: 3 098 035 zł, kwota dla PG: 1 433 680 zł (OPUS)
  • Nowe układy pasywne wysokiej częstotliwości o niestandardowym kształcie wykorzystujące techniki deformacji geometrii brył 3D techniką FFD”, kierownik projektu: dr hab. inż. Adam Lamęcki, prof. uczelni, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, kwota projektu: 540 920,00 zł (PRELUDIUM BIS)
  • „Bezczujnikowe zasilanie bezprzewodowe z samoczynną aktywacją pojemności pomocniczych w warunkach dynamicznych zmian położenia zasilanego obiektu”, kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Ryszard Strzelecki, Wydział Elektrotechniki i Automatyki, kwota projektu: 541 600 zł (PRELUDIUM BIS).

Na listach rankingowych kolejnych edycji konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM BIS znalazło się łącznie 638 projektów o łącznej wartości niemal 668 mln zł. Listy rankingowe i więcej informacji można znaleźć na stronie NCN.