Maraton programowania #hack4law – nowe technologie dla wymiaru sprawiedliwości | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-09-30

Maraton programowania #hack4law – nowe technologie dla wymiaru sprawiedliwości

grafika wydarzenia #hack4law z napisem "Technologie i prawo"
Maraton programowania #hack4law odbędzie się w formule online w dniach 1-3 października. To ogólnopolskie niekomercyjne wydarzenie, którego ideą jest szerzenie nowych technologii dla wymiaru sprawiedliwości. Celem jest także promowanie i podkreślenie roli kobiet zajmujących się nowymi technologiami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor Politechniki Gdańskiej.

Wydarzenie skierowane jest do studentów, programistów, designerów UX, project managerów, inżynierów, grafików, prawników oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Udział w #hack4law jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych pasjonatów programowania.

Organizatorami wydarzenia są: Currenda Sp z o.o., Digital Innovation Hub oraz Uniwersytet Szczeciński. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  rektor Politechniki Gdańskiej

Na czym to polega?

Uczestnicy #hack4law stworzą maksymalnie pięcioosobowe interdyscyplinarne zespoły projektowe, których zadaniem będzie wytworzenie prototypu aplikacji dla wymiaru sprawiedliwości na podstawie jednego z czterech z góry określonych przez organizatora pomysłów. Na realizację zadania zespoły będą miały 24 godziny. W tym czasie, każda drużyna może liczyć na wsparcie mentorów, dostępnych przez cały czas trwania hackatonu.

Wykonane aplikacje oceni jury i wyłoni trzy zwycięskie drużyny. Łączna pula nagród wynosi 30 tys. zł. Ich fundatorem jest m.in. ING Bank Śląski.

Prelekcje

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień z zakresu uczenia maszynowego (Machine Learning), zarządzania, LegalTech, programowania i Data Science, możliwości wykorzystania narzędzi AI w systemach teleinformatycznych dla wymiaru sprawiedliwości, sytuacji kobiet w  IT, zwiększenia świadomości i docenienia osiągnięć kobiet w tworzeniu nowych technologii.

Korzyści z udziału w wydarzeniu:

• szerzenie inicjatywy hackathonu dla wymiaru sprawiedliwości,
  • współpraca interdyscyplinarna,
  • szerzenie inicjatywy wśród kobiet zajmujących się nowymi technologiami, zachęcanie ich do pracy w ww. obszarze,
  • wsparcie uczestników przez doświadczonych, profesjonalnych mentorów,
  • możliwość poznania ciekawych ludzi, zainspirowanych nowymi technologiami,
  • podjęcie się ciekawego wyzwania,
  • możliwość sprawdzenia przez uczestników swoich umiejętności w zakresie tworzenia aplikacji w obszarze wymiaru sprawiedliwości,
  • interesujące prelekcje z perspektywy prawników, inżynierów, kobiet w Data Science.

Zapisy i więcej informacji