Data dodania: 2021-10-18
Jak stworzyć innowacyjny projekt oczekiwany przez przemysł?”- webinar dla naukowców
Wprowadzanie innowacji w przemyśle pozwala na podniesienie jakości produkcji, obniżenie jej kosztów oraz podnoszenie bezpieczeństwa i usprawnianie pracy. Wszystko to umożliwia szybkie dostosowywanie się do nowych oczekiwań klientów, co zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku.
Jak jednak stworzyć produkt, który znajdzie zastosowanie w przemyśle? Tego dowiecie się z webinaru „Od pomysłu do produktu. Jak stworzyć innowacyjny projekt oczekiwany przez przemysł?”, który odbędzie się już 25 października o godz. 11.00.
W spotkaniu wezmą udział dr Daniel Kraszewski oraz prof. Robert Tylingo.
Uważaj na „MISIE wydaje...”, czyli gdzie szukać przestrzeni dla innowacji produktowej?
Dr Daniel Kraszewski – projektant produktów, konstruktor, badacz i konsultant innowacji. Przez ponad dekadę studiował, praktykował i badał design w Wielkiej Brytanii. Rozwijał produkty dla takich marek jak Dyson i Andiamo. Założyciel studia projektowego Aleto.design, gdzie tworzy produkty i rozwija nowe technologie – w oparciu o przykłady innowacji produktowych, wspólnie z uczestnikami webinaru rozważy ich źródła oraz klasyfikacje, aby mogli wykorzystać je we własnych projektach. Przedstawi również pułapki, które mogą stanowić ograniczenie w dostrzeganiu potencjału innowacji.
99 porażek i 1 sukces – rozmowa z prof. Robertem Tylingo
Dr hab. inż. Robert Tylingo – profesor Politechniki Gdańskiej, ekspert w zakresie reologii oraz chemii biopolimerów. Współtwórca technologii Hydrożelu Chitozanu. Naukowiec ściśle współpracujący z przemysłem. Autor licznych wdrożeń i opracowań technologicznych realizowanych przy współpracy z partnerem przemysłowym – korzystając ze swojego doświadczenia, podejmie tematy ryzyka w projektach badawczo-rozwojowych, współpracy z przedsiębiorstwami oraz uzależnienia rozwoju wynalazków od finansowania. Podpowie także, jak zweryfikować, czy opłaca się inwestować w projekt.
Na koniec Piotr Markowski – Kierownik Projektu "μGranty B+R dla przedsiębiorstw" opowie o głównych założeniach Projektu, ze szczególnym uwzględnieniem roli zespołów naukowych, które będą w Projekcie pełnić rolę wykonawców prac B+R zlecanych przez grantobiorców (firmy, biznes).
Spotkanie poprowadzi Mateusz Puchalski, broker innowacji Politechniki Gdańskiej.
Partnerzy:
Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Univentum Labs sp. z o.o., spółka celowa Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Innowacji Medycznych sp. z o. o., spółka celowa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Projekt μGranty B+R dla przedsiębiorstw jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: 01 Komercjalizacja wiedzy, Działanie: 01.01. Ekspansja przez innowacje.