Inżynieria ropy i gazu oraz morska energetyka wiatrowa. Aplikuj na studia podyplomowe | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-31

Inżynieria ropy i gazu oraz morska energetyka wiatrowa. Aplikuj na studia podyplomowe

wiatraki na morzu
X edycja inżynierii ropy i gazu oraz V morskiej energetyka wiatrowa – trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Na pierwszy kierunek można aplikować do 25 lutego, na drugi do 11 lutego.

Nauka na dwóch kierunkach trwa dwa semestry.

Inżynieria ropy i gazu

Słuchacze studiów biorąc aktywny udział w wykładach, ćwiczeniach, pokazach i laboratoriach ,mają możliwość poznać lub też pogłębić, współczesną wiedzę o podstawowych metodach identyfikacji, eksploracji i eksploatacji złóż ropy i gazu, ze szczególnym uwzględnieniem technologii dotyczącej zasobów w formacjach niekonwencjonalnych – zarówno na obszarach lądowych, jak i morskich. Studia dla absolwentów wyższych uczelni umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy profesjonalnej, przydatnej do prac pomocniczych w zakresie funkcjonowania wiertni, jak i nabycie podstawowych kompetencji przydatnych do pracy z dokumentacją techniczną, zgodną ze standardami wiodących firm światowych przemysłu naftowego (Oilfield Units System). Przydaje się to w zakresie usług pomocniczych związanych z obsługą pól naftowych oraz serwisem urządzeń i zaopatrzeniem wiertni lądowych i platform wiertniczych.

Więcej informacji o tym kierunku

Morska energetyka wiatrowa

Słuchacze studiów będą mieli możliwość zdobycia lub pogłębienia wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej jako najprężniej rozwijającej się na świecie technologii pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Program studiów umożliwi zdobycie profesjonalnej wiedzy na temat technologii wykorzystywanych w sektorze, jak również na temat funkcjonowania rynków morskiej energetyki wiatrowej oraz wszystkich aspektów przygotowania i realizacji projektów morskich farm wiatrowych w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Uruchomienie kolejnej edycji studiów na tym kierunku związane jest bezpośrednio z oczekiwanym w najbliższych latach intensywnym rozwojem rynku morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. W projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku przewidziano realizację morskich farm wiatrowych o łącznej mocy ponad 10 GW, co czyni z Polski potencjalnego lidera branży w Europie. Celem studiów jest przygotowanie profesjonalnej kadry na potrzeby tak dużego rynku.

Inwestycja w ten sektor energetyki dodatkowo uzasadniona jest dobrze rozwiniętym w Polsce łańcuchem dostaw dla branży offshore wind, realizującym zlecenia dla projektów morskich farm zlokalizowanych na rynkach zagranicznych, włączając w to budowę światowej klasy jednostek pływających służących do budowy i obsługi farm wiatrowych na morzu, specjalistyczne konstrukcje stalowe, osprzęt elektryczny czy usługi badawczo-pomiarowe.

Istnieje możliwość otrzymania świadectwa  w języku angielskim: "Offshore wind energy".

Więcej informacji o tym kierunku

267 wyświetleń