CPK Day na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-04-05

CPK Day na Politechnice Gdańskiej

grafika CPK Day - napis na niebieskim tle
W czwartek 7 kwietnia na Politechnice Gdańskiej odbędzie się CPK Day, podczas którego studenci będą mieli okazję zapoznać się z założeniami największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce. Poza częścią merytoryczną organizatorzy opowiedzą, jak wyglądać będzie zatrudnienie w CPK oraz w jaki sposób już teraz studenci mogą podjąć współpracę ze spółką.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma na celu zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu, na obszarze ok. 3 tys. ha i w odległości 37 km na zachód od Warszawy, ma powstać Port Lotniczy Solidarność. Drugim elementem inwestycji jest węzeł kolejowy w bezpośredniej bliskości portu lotniczego oraz sieć linii na terenie całego kraju, które mają umożliwić przejazdy między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie poniżej 2,5 godz.

Szczegóły dotyczące inwestycji studenci PG poznają w czwartek 7 kwietnia podczas CPK Day. Wydarzenie odbędzie się w Auli w Gmachu Głównym PG. Na studentów PG czekać będą wykłady, prelekcje i debaty, a w holu przez Aulą powstanie kilka stoisk CPK, dzięki którym studenci będą mieli możliwość zapoznać się z działalnością spółki oraz propozycjami współpracy oferowanymi przez Centralny Port Komunikacyjny.

Szansa współpracy

CPK Day na PG otworzy prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor PG ds. organizacji i rozwoju. Następnie główne założenia inwestycji przedstawi Radosław Kantak, członek zarządu CPK. Agnieszka Kopińska, dyrektor ds. personalnych CPK wypowie się z kolei na temat procesu rekrutacyjnego, form zatrudnienia oraz współpracy w zakresie prac magisterskich, dyplomowych lub doktoranckich. Władze uczelni i CPK podpiszą też wówczas porozumienie o współpracy pomiędzy obydwiema instytucjami.

W dalszej części dnia organizatorzy wydarzenia zaplanowali również sesje dyskusyjne dotyczące inwestycji i jej poszczególnych elementów: kolejowej i lotniczej:

  • panel dotyczący części lotniskowej będzie omówiony przez ekspertów z PG oraz CPK: prof. PG Marka Pszczołę i dr. Wojciecha Kustrę oraz Emila Szafnickiego, starszego specjalistę ds. planowania cargo oraz Roberta Szymczaka, starszego specjalistę ds. planowania lotniska.
  • część kolejowa inwestycji zostanie przedstawiona przez: prof. PG Jacka Skibickiego i  dr. Sławomira Grulkowskiego (pełnomocnika rektora PG ds. CPK) oraz Joannę Archutowską, koordynatorkę ds. analiz ekonomicznych CPK i Grzegorza Piotrowskiego, dyrektora technicznego ds. projektowania kolei.

Agenda spotkania

Pierwsza część CPK Day:

  • 10.00-10.15 – powitanie gości przez prorektora PG
  • 10.15-10.30 – prezentacja o CPK członka zarządu spółki Radosława Kantaka
  • 10.30-10.45 – prezentacja dyrektor biura HR Agnieszki Kopińskiej dotycząca procesu rekrutacyjnego, kwestii zatrudnienia oraz współpracy w zakresie prac magisterskich/dyplomowych lub doktoranckich.
  • 10.45 -11.15 – przerwa, możliwość zapoznania się ze stoiskami CPK na holu przed Aulą Główną

Druga część wydarzenia obejmuje panele dyskusyjne z obszarów lotniskowego i kolejowego.

  • 11.15-12.30 – ruch lotniczy na CPK. Prognozy IATA i sytuacja na Wschodzie. Debata lotniskowa CPK (60 minut panel + 15 minut Q&A)

PG: dr inż. Wojciech Kustra , dr hab. inż. Marek Pszczoła, prof. uczelni
CPK: Emil Szafnicki, starszy specjalista ds. planowania cargo, Robert Szymczak, starszy specjalista ds. planowania lotniska
Moderator: Konrad Majszyk, rzecznik prasowy spółki CPK

  • 12.30 – uroczyste podpisanie umowy pomiędzy spółką CPK a Politechniką Gdańską
  • 12.30-13.00 – przerwa kawowa
  • 13.00-14.15 – infrastruktura CPK: KDP a cargo. Czy możliwy jest ruch mieszany? Debata kolejowa CPK (60 minut panel + 15 minut Q&A)

PG: dr inż. Sławomir Grulkowski, dr hab. inż. Jacek Skibicki, prof. uczelni
CPK: Joanna Archutowska, koordynator ds. analiz ekonomicznych, Pion Kolejowy Grzegorz Piotrowski, zastępca dyrektora Biura KPR, Pion Kolejowy
Moderator: Konrad Majszyk, rzecznik prasowy spółki CPK

  • 14.15 – 14.30/15.00 – rozmowy kuluarowe

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy do wysłuchania prelekcji i udziału w spotkaniach z ekspertami z CPK również w trybie online. Wydarzenie będzie transmitowane, link do transmisji będzie dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku.

588 wyświetleń