Latający Uniwersytet Drogowy wylądował nad morzem | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-25

Latający Uniwersytet Drogowy wylądował nad morzem

Grupa osób stojąca na schodach przed Gmachem Głównym PG
Uczestnicy piątej edycji Latającego Uniwersytetu Drogowego, której gospodarzem była Politechnika Gdańska.
Politechnika Gdańska była gospodarzem piątej edycji międzyuczelnianych studenckich warsztatów organizowanych w ramach Latającego Uniwersytetu Drogowego. Wydarzenie odbyło się w dniach 13-14 października.

W ramach tegorocznej edycji Latającego Uniwersytetu Drogowego odbyło się siedem warsztatów. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników firmy ORLEN Asfalt Sp. z o.o., wykładowców z Politechnik Gdańskiej oraz politechnik: Białostockiej, Lubelskiej, Krakowskiej, Rzeszowskiej i Śląskiej. W warsztatach wzięło udział trzydziestu pięciu studentów pochodzących z całej Polski, w tym sześć osób z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG.

Dr hab. inż. Marek Pszczoła, prof. PG, dr inż. Łukasz Mejłun i dr inż. Bohdan Dołżycki, pracownicy Katedry Inżynierii Transportowej WILiŚ PG, wzięli udział w warsztatach LUD już po raz trzeci: w dwóch poprzednich edycjach (2020 i 2021) jako uczestnicy i prowadzący warsztaty, a w tym roku jako główni organizatorzy tego wydarzenia. Podczas tej edycji Katedra Inżynierii Transportowej przeprowadziła warsztaty teoretyczno-praktyczne pn. „Projektowanie konstrukcji nawierzchni drogowej metodą CBR”.

Latający Uniwersytet Drogowy (LUD) został założony z inicjatywy pracowników Politechniki Białostockiej, Politechniki Lubelskiej i ORLEN Asfalt Sp. z o.o. jako nieformalna organizacja mająca na celu wymianę oraz przekazywanie doświadczeń naukowych i praktycznych w zakresie budownictwa drogowego. LUD korzeniami sięga XIX wieku, a obecnie zorientowany jest na działania edukacyjne, badawcze i integracyjne. Przeznaczeniem LUD jest organizacja wykładów, warsztatów, seminariów oraz innych form przekazywania wiedzy, a także integracja środowiska studentów specjalności drogowych i drogowo-mostowych oraz propagowanie wśród nich wyników niezależnych badań, najlepszych praktyk w drogownictwie czy rozwiązywania praktycznych problemów drogownictwa.

80 wyświetleń