Data dodania: 2023-03-09
I Edukacyjne Targi Kariery OFFSHORE WIND 2023 z udziałem Politechniki Gdańskiej
Offshore, czyli energetyka wiatrowa to jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi pomorskiej gospodarki. W Pomorskiem w najbliższych latach nowy sektor może wykreować nawet 30 tys. miejsc pracy. Ideą targów EDU OFFSHORE WIND 2023 jest stworzenie możliwości bezpośredniego kontaktu przyszłych pracowników i pracodawców w przyjaznej atmosferze.
Podczas Targów zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta kariery w branży offshore z uwzględnieniem definicji poszczególnych zawodów, kwalifikacji jakie są potrzebne, aby je wykonywać oraz informacji, gdzie te kwalifikacje można zdobyć. W sposób interdyscyplinarny tj. z wykorzystaniem wielkogabarytowych elementów MEW, symulatorów VR oraz różnego rodzaju eksponatów młodzież doświadczy skali i rozmachu planowanych przedsięwzięć.
Politechnika Gdańska zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną oraz kluczowe działania Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej, które od dwóch lat działa na PG, skupiając specjalistów związanych z branżą offshore. Odwiedzający będą mogli także obejrzeć m.in. autonomiczny pojazd głębinowy „Albatros”, łazik autonomiczny czy demonstrator elektrowni wiatrowej.
Odbędą się także warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa i analizy ryzyka zagrożeń występujących w środowisku morskim, wirtualne spacery w gondoli elektrowni wiatrowej oraz prezentacje i konkursy. W przedstawianiu oferty PG wezmą udział: Wydział Elektrotechniki i Automatyki, Wydział Inżynierii i Środowiska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydział Zarządzania i Ekonomii, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Dział Kształcenia PG.
Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański oraz Uczelnie Fahrenheita.
Udział w Targach potwierdziło już ponad 5000 młodzieży z pomorskich szkół ponadpodstawowych. Zarejestrowało się ponad 70 wystawców z Polski oraz zagranicy, w tym deweloperzy, inwestorzy, największe pomorskie uczelnie oraz instytucje badawcze. Wśród partnerów Targów są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Sieci Energetyczne, Urząd Regulacji Energetyki oraz Polska Agencja Kosmiczna, trzy ambasady: duńska, holenderska oraz francuska, jak również Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.
Udział w targach jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji online
-
2025-01-17
Prof. Jacek Tejchman w Radzie NCBR
-
2025-01-17
Kurs druku 3D na Politechnice Gdańskiej