I Edukacyjne Targi Kariery OFFSHORE WIND 2023 z udziałem Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-09

I Edukacyjne Targi Kariery OFFSHORE WIND 2023 z udziałem Politechniki Gdańskiej

Wiatraki na morzu
I Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 odbędą się w dniach 14-15 marca w Gdańsku, w hali Amber Expo. To pierwsze w skali kraju wydarzenie konsolidujące branżę, mające na celu pokazanie przyszłego rynku pracy w Morskiej Energetyce Wiatrowej w Polsce. Politechnika Gdańska zaprezentuje swoją ofertę kształcenia oraz zaprasza na warsztaty edukacyjne i pokazy naukowe.

Offshore, czyli energetyka wiatrowa to jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi pomorskiej gospodarki. W Pomorskiem w najbliższych latach nowy sektor może wykreować nawet 30 tys. miejsc pracy. Ideą targów EDU OFFSHORE WIND 2023 jest stworzenie możliwości bezpośredniego kontaktu przyszłych pracowników i pracodawców w przyjaznej atmosferze.

Podczas Targów zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta kariery w branży offshore z uwzględnieniem definicji poszczególnych zawodów, kwalifikacji jakie są potrzebne, aby je wykonywać oraz informacji, gdzie te kwalifikacje można zdobyć. W sposób interdyscyplinarny tj. z wykorzystaniem wielkogabarytowych elementów MEW, symulatorów VR oraz różnego rodzaju eksponatów młodzież doświadczy skali i rozmachu planowanych przedsięwzięć.

Politechnika Gdańska zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną oraz kluczowe działania Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej, które od dwóch lat działa na PG, skupiając specjalistów związanych z branżą offshore. Odwiedzający będą mogli także obejrzeć m.in. autonomiczny pojazd głębinowy „Albatros”, łazik autonomiczny czy demonstrator elektrowni wiatrowej. 

Odbędą się także warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa i analizy ryzyka zagrożeń występujących w środowisku morskim, wirtualne spacery w gondoli elektrowni wiatrowej oraz prezentacje i konkursy. W przedstawianiu oferty PG wezmą udział: Wydział Elektrotechniki i Automatyki, Wydział Inżynierii i Środowiska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydział Zarządzania i Ekonomii, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Dział Kształcenia PG.

Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański oraz Uczelnie Fahrenheita. 

Udział w Targach potwierdziło już ponad 5000 młodzieży z pomorskich szkół ponadpodstawowych. Zarejestrowało się ponad 70 wystawców z Polski oraz zagranicy, w tym deweloperzy, inwestorzy, największe pomorskie uczelnie oraz instytucje badawcze. Wśród partnerów Targów są: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Sieci Energetyczne, Urząd Regulacji Energetyki oraz Polska Agencja Kosmiczna, trzy ambasady: duńska, holenderska oraz francuska, jak również Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Udział w targach jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji online

Zarejestruj się

Więcej informacji  

709 wyświetleń