Konferencja „Co dalej?”. Weź udział w warsztatach | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-06

Konferencja „Co dalej?”. Weź udział w warsztatach

Grafika promocyjna konferencji "Co dalej?"
W czwartek, 13 kwietnia, odbędą się pierwsze, promocyjne wydarzenia związane z majową konferencją „Co dalej?”. Inicjatywa powstała w ramach konkursu „Mistrzowie Współpracy Fahrenheita”, a odpowiedzialne za nią są trzy koła naukowe z Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestnicy konferencji pochylą się nad zagadnieniami związanymi z przyszłością naszego społeczeństwa.

Konferencja „Co dalej?” i towarzyszące jej wydarzenia to wspólna inicjatywa studentów Koła Naukowego Inżynierii Dźwięku i Obrazu (PG), Studenckiego Koła Naukowego Psychologii (GUMed) oraz Studenckiego Koła Naukowego Inspiar (UG).

Wydarzenie ma na celu rozpoczęcie dialogu na temat przyszłości naszego społeczeństwa. Wśród zagadnień znajdą się m.in. relacje międzyludzkie, ochrona przyrody, kreowanie przyjaznej przestrzeni miejskiej, czy znaczenie życia i śmierci w obecnych czasach.

Konferencję zaplanowano w dniach 13-14 maja 2023 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W programie znajdą się liczne wykłady, prelekcje oraz warsztaty. Organizatorzy zapraszają do udziału również w wydarzeniach promujących konferencje. 13 kwietnia o godzinie 16:00 symultanicznie na wszystkich trzech uczelniach odbędą się interesujące warsztaty.

  • „Jak mówić o seksie” – Politechnika Gdańska (sala 204 NE, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, budynek 42),
  • „Niepełnosprawność w mieście” – Uniwersytet Gdański, (sala C213-C214, Wydział Nauk Społecznych),
  • „O komunikacji słów kilka” – Politechnika Gdańska (sala 205 NE, WETI B),
  • „Możesz zrobić krok do przodu” – Uniwersytet Gdański (sala C211-C212, WNS),
  • „Świat freeganizmu” – Gdański Uniwersytet Medyczny (sala 202, ul. Tuwima 15).

Dodatkowo, w sobotę, 15 kwietnia o godzinie 12:00 w parku Jaśkowej Doliny zaplanowano wydarzenie „Solidarni jak drzewa, czyli Kąpiel Leśna”. W ramach niego certyfikowana przewodniczka zabierze uczestników spacer po lesie, a przy okazji wytłumaczy połączenia międzypokoleniowe drzew oraz opowie o japońskiej kulturze „Kąpieli leśnych”.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Pomysł wydarzenia powstał na potrzeby konkursu „Mistrzowie Współpracy Fahrenheita” – organizowanego przez Uczelnie Fahrenheita – w którym zajął trzecie miejsce. Nagrodą było wsparcie w wysokości 5000 złotych na realizację projektu. Celem konkursu było zachęcenie studentów i doktorantów do nawiązywania współpracy międzyuczelnianej, a także przybliżenie idei i misji FarU.

361 wyświetleń