Półmetek budowy Centrum Ekoinnowacji PG i uruchomienie superkomputera KRAKEN | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-17

Półmetek budowy Centrum Ekoinnowacji PG i uruchomienie superkomputera KRAKEN

STOS i Centrum Ekoinnowacji
W czwartek 20 kwietnia oraz we wtorek 25 kwietnia na Politechnice Gdańskiej odbędą się dwa wydarzenia, do udziału w których uczelnia zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli trójmiejskich mediów. Dotyczą one dwóch największych projektów, które uczelnia obecnie realizuje: budowy Centrum Ekoinnowacji PG oraz uruchomienia superkomputera „Kraken” w ramach otwarcia centrum informatycznego STOS PG.

Briefing prasowy – 20 kwietnia (czwartek), godz. 12:45

Na terenie budowy Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej – w ramach trwającej w tym czasie na uczelni prestiżowej, międzynarodowej konferencji European University Association  – odbędzie się briefing prasowy z okazji osiągnięcia półmetka prac budowlanych supernowoczesnego ośrodka naukowego, służącego rozwojowi ekologicznych rozwiązań i zielonych technologii. Relację z wydarzenia wraz ze zdjęciami będzie można znaleźć tego samego dnia na stronie internetowej uczelni. 

W trakcie briefingu na pytania polskich i zagranicznych dziennikarzy odpowiadać będą: prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, wicemarszałek województwa Leszek Bonna, a także Michael Murphy, prezydent European University Association.

Otwarcie CK STOS – 25 kwietnia (wtorek), godz. 12:00

Politechnika Gdańska uroczyście otworzy najnowocześniejszy w Europie ośrodek informatyczny, czyli Centrum Kompetencji STOS PG. Głównym elementem uroczystości będzie oficjalne uruchomienie superkomputera „Kraken” (nazwę wybrali mieszkańcy Trójmiasta), który będzie jednym z najmocniejszych w tej części kontynentu.

Mapa kampusu

Prestiżowa konferencja EUA na PG

Równolegle, podczas briefingu na terenie budowy Centrum Ekoinnowacji (20 kwietnia) na Politechnice Gdańskiej trwać będzie prestiżowa, międzynarodowa konferencja European University Association (EUA), która pierwszy raz w historii odbywać się będzie w Polsce.

Program konferencji

EUA to instytucja, którą współtworzy ponad 850 uniwersytetów w 49 krajach Europy. Odgrywa kluczową rolę w procesie bolońskim i wpływa na politykę Unii Europejskiej w zakresie szkolnictwa wyższego, badań, zielonych technologii i innowacji. PG gościć będzie rektorów i przedstawicieli władz kilkuset europejskich uczelni wyższych, a obrady będą dotyczyć m.in. wkładu europejskich uczelni w ekologię i innowacje oraz działania w ramach celów zrównoważonego rozwoju ONZ, stąd w briefingu na terenie budowy Centrum Ekoinnowacji (czwartek, 20 kwietnia) weźmie udział Michael Murphy, prezydent EUA.

1266 wyświetleń