Sztuczna inteligencja w onkologii. Jak powstają nowe narzędzia medycyny celowanej? | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-15

Sztuczna inteligencja w onkologii. Jak powstają nowe narzędzia medycyny celowanej?

Clinical Need
23 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie online o użyciu sztucznej inteligencji w onkologii. Spotkanie poprowadzi dr. Maciej Bobowicz z Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej GUMed. Spotkanie realizowane jest w ramach Uczelni Fahrenheita. 

Celem konsorcjum, w skład którego wchodzi również Gdański Uniwersytet Medyczny, jest stworzenie europejskiej platformy naukowej integrującej badania radiologiczne z danymi klinicznymi w oparciu o sztuczną inteligencję kolejnej generacji dla medycyny celowanej w onkologii. Efektem współpracy naukowców i klinicystów w ramach projektu „EuCanImage”  będą zalecenia i wytyczne dla budowy i weryfikacji sztucznej inteligencji mogącej stać się podstawą dla stworzenia systemu wspierania decyzji diagnostyczno-leczniczych w wybranych chorobach nowotworowych zgodnie z ideą medycyny precyzyjnej i spersonalizowanej.

Jak wygląda praca w ramach takiego przedsięwzięcia? Na czym polegają poszczególne etapy projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia cyfrowego? O tym uczestnikom majowego spotkania w ramach projektu InnovAId: From clinical need to product opowie dr Maciej Bobowicz z Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej GUMed, entuzjasta odpowiedzialnego wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji w medycynie, ze szczególnym uwzględnieniem obrazowania nowotworów. Dr Bobowicz pełni rolę kierownika części klinicznej projektu badawczego „EuCanImage”, który jest finansowany przez Komisję Europejską w inicjatywie Horyzont 2020.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej, we wtorek, 23 maja br. o godz. 17.00

sala wykładowa prof. M. Reichera (Collegium Biomedicum GUMed, ul. Dębinki 1)

platforma Teams (link zostanie udostępniony po rejestracji na stronie

Zarejestruj się 

73 wyświetleń