Prorektor wietnamskiego Dong A University w Da Nang z wizytą na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-12-20

Prorektor wietnamskiego Dong A University w Da Nang z wizytą na PG

Trzech mężczyzn w garniturach na tle flag.
Na zdjęciu od lewej: prof. Marek Dzida z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, prof. dr prof. dr Hoang Anh Tuan, prorektor Dong A University, prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. Fot. Paweł Kukla/PG
W ramach programu IDUB Einsteinium na Politechnice Gdańskiej przebywa prof. dr Hoang Anh Tuan, prorektor Dong A University w wietnamskim Da Nang. W poniedziałek, 18 grudnia, był gościem rektora PG prof. Krzysztofa Wildego. W ramach wizyty naukowiec wygłosi wykłady na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Spotkanie prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG oraz prof. dr Hoang Anh Tuan, prorektora Don A University, było okazją do rozmowy i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami dwóch nadmorskich uczelni. Podczas spotkania prof. Hoang Anh Tuan wpisał się również do Księgi Pamiątkowej PG. W rozmowach uczestniczył także prof. Marek Dzida z Instytutu Budowy Okrętów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Uniwersytet z wietnamskiego Da Nang kształci ponad 20 tys. studentek i studentów na 14 wydziałach. Wśród wykładanych dziedzin naukowych znajdują się m.in. inżynieria lądowa, IT, elektronika i automatyka, elektrotechnika czy budownictwo.

Prof. dr Hoang Anh Tuan, prorektor Don A University w wietnamskim Da Nang podczas wizyty na Politechnice Gdańskiej. Fot. Paweł Kukla/PG


Prof. Hoang jest wybitnym naukowcem w dziedzinach związanych z wykorzystaniem energii, w tym w zakresie termodynamiki, silników wewnętrznego spalania, paliw alternatywnych i energii odnawialnej. Trzykrotnie, w latach 2019 - 2021 plasował się wśród 2% najlepszych naukowców świata w dziedzinie energetyki w prestiżowych rankingach opracowywanych przez Elsevier BV i Stanford University. W dorobku profesora jest też 140 publikacji naukowych w renomowanych czasopismach naukowych o wysokim wskaźniku cytowań, w tym 91 publikacji w czasopismach z kwartylem Q1. Jest także mocno zaangażowany w międzynarodową działalność naukową.

W trakcie swojej wizyty na Politechnice Gdańskiej zaprezentuje szereg wykładów podczas seminarium na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG. Tematyka wystąpień dotyczyć będzie zakresu osiągnięć naukowych profesora, związanych ze strategią dekarbonizacji, a także ostatnich postępach w dziedzinie alternatywnych paliw dla silników okrętowych oraz zjawisk wpływających na trwałość układu paliwowego silnika o zapłonie samoczynnym dla spalania biopaliw.

264 wyświetleń