Cementy kostne rewolucją z Politechniki [PG W MEDIACH] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-05

Cementy kostne rewolucją z Politechniki [PG W MEDIACH]

PG w mediach
W ostatnim tygodniu, czyli pomiędzy 29 stycznia a 4 lutego, w internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiły się łącznie 432 wzmianki dotyczące Politechniki Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

Cementy kostne dla poprawy zdrowia

„Teraz coś dla wszystkich, którzy cierpią na osteoporozę, inne schorzenia kości czy też czują dawne złamania” – mówił red. Maciej Bąk na antenie Radia Zet zapowiadając materiał dotyczący kostnych cementów, nad którymi pracuje dr inż. Marcin Wekwejt wraz z zespołem (WIMIO). Technologia z PG ma duże szanse stać się najlepszą na rynku, bo używane obecnie cementy mają wiele wad i trudno je stabilnie łączyć z tkankami.

Materiał przygotowała również Polska Agencja Prasowa (PAP), stacja Radio ESKA i kilka portali branżowych.

Nauka w Polsce

„Elektryki” ładowane z lamp ulicznych

Redakcja głównego wydania „Wydarzeń” na Polsacie przygotowała materiał, w którym opowiada o pomyśle z Gdyni wspomagającym użytkowników samochodów elektrycznych. Ich największy problem polega na tym, że brakuje im miejsc do ich ładowania. Innowacyjne rozwiązanie proponują władze Gdyni, które dzielą się prądem z miejskich latarni, a o rosnącym rynku „elektryków” opowiada w materiale dr Jakub Chabik z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Polsat 

Niesłabnące zainteresowanie ekranoplanem z PG

Niezmiennie zainteresowaniem mediów cieszy się opracowywany na PG projekt ekranoplanu. Kolejne redakcje przygotowały w ub. tygodniu materiały na ten temat, tym razem m.in. Onet (przedruk z portalu Fabryki w Polsce), Interia, czy Spider’s Web.

Interia 

Spidersweb.pl

Ekranoplan z PG ma być pierwszą tego typu konstrukcją na świecie. Statek powstaje w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną oraz Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych i jego docelowym zastosowaniem będzie wsparcie morskich działań wojska na morzu.

105 wyświetleń