Data dodania: 2024-04-08
Rektor o budynkach odpornych na trzęsienie ziemi w TVN24, naukowcy o neuroróżnorodności
Poniżej zamieszczamy wybrane materiały związane z Politechniką Gdańską, które ukazały się w mediach w minionym tygodniu.
Rektor PG o odpornych sejsmicznie konstrukcjach
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej w TVN24 – w związku z trzęsieniem ziemi na Tajwanie – mówił o tym, jakie metody stosuje się w budownictwie, aby uchronić budynki przed zawaleniem. Wypowiedź rektora została wyemitowana w serwisach informacyjnych TVN24.
O neuroróżnorodoności w kontekście rynku pracy
Czym jest neuroróżnorodność? Jak wygląda sytuacja osób neuroróżnorodych na rynku pracy? W Światowym Miesiącu Świadomości Autyzmu o wynikach badań w tym obszarze dr Joanna Szulc i dr Michał Tomczak z Wydziału Zarządzania i Ekonomii mówili m.in. w TVN24, TOK FM, Radiu Eska i Radiu Nowy Świat.
Czy spółki komunalne mogą przynosić zysk?
Prof. Alicja Sekuła z Wydziału Zarządzania i Ekonomii tłumaczyła w TVN24 na czym polega działalność spółek komunalnych w kontekście budżetów samorządów. Wypowiedź profesor została wyemitowana w serwisach informacyjnych TVN24.
Kierunek, który przygotuje na wyzwania przyszłości
O uruchamianym na Politechnice Gdańskiej od nowego roku akademickiego międzywydziałowym, interdyscyplinarnym kierunku studiów – Technologie Przemysłu 5.0 w minionym tygodniu informowały liczne portale, w tym m.in.:
Naukawpolsce.pl Polskie Radio Radio Gdańsk
O współpracy Uczelni Fahrenheita i kształceniu kadr dla energetyki jądrowej
Prof. Adriana Zaleska-Medynska, dyrektor Związku Uczelni Fahrenheita w programie Raport Gospodarczy w TVP3 Gdańsk mówiła m.in. o różnych obszarach współpracy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, a także o kierunkach rozwoju energetyki w regionie i o roli uczelni w przygotowaniu kadr dla polskiej energetyki jądrowej.
TVP3 [odc. Z 27.03.2024, rozmowa od min. ok. 7 min.]
Najsłynniejszy polski iluzjonista studiował na PG
Jest najsłynniejszym polskim iluzjonistą i zarabia miliony, studiował matematykę stosowaną na Politechnice Gdańskiej.
Absolwentka PG o tym, jak ożywić zabudowania młyńskie w Lęborku
Absolwentka Wydziału Architektury ma pomysł na ożywienie zabudowań młyńskich w Lęborku. Inż. arch. Magdalena Peplińska temu zagadnieniu poświęciła pracę dyplomową.